Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!
22 Mart 2018, 03:12:31 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Orjinal Tema Chip Kırmızı Chip Ateş Kırmızı Chip Şeftali Chip Kahve Chip Deli Mavi Chip Dark Mavi Chip Lavanta Chip Yeşil Chip Rize Yeşili Chip Siyah Chip Gri    Forum Renklerini Kendinize Göre Seçmek İçin Üst Taraftaki Renk Sekmelerini Tıklayınız.
 
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: UYUŞTURUCU VE UYARICI MADDE SUÇLARINDA ETKİN PİŞMANLIK  (Okunma Sayısı 696 defa)
 
20 Eylül 2017, 13:24:18
nightwalker
Yeni Üye
*

Karma +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 13

SAYGINLIK


Avatar Yok


Üyelik Bilgileri WWW

UYUŞTURUCU VE UYARICI MADDE SUÇLARINDA ETKİN PİŞMANLIK

Güncel hayatın her aşamasında, köşe başında, en salaş yerlerde, en lüks mekânlarda ve akşamları ana haber bültenlerinde hiç eksik olmayan karelerden biri de “uyuşturucu”dur. Dünya gençliğinin maalesef hızla kaydığı uyuşturucu madde bağımlılığına karşı ulusal ve uluslararası mücadelelerin ne denli etkili olduğu da tartışılır durumda.
   
      Her aile, kendi çocuklarını bu illette bulaşmalarını önlemek veya kurtarmak için hususi bir çaba sarf etmek mecburiyetindedir. Ancak; bu habis maddelerin verdiği zevk, kısa süreli ir-rasyonel dalgalanma hissi ve özenti, gençliğin bu maddelere olan ilgisinin önüne geçememektedir.

      Uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin ticareti gibi bu maddelerin ticaret maksatlı olarak nakledilmesi, saklanması, depolanması, devredilmesi gibi fiiller de Ceza Kanunumuzda suç olarak düzenlenmiştir. Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti suçu ile ilgili daha önce kaleme almış olduğumuz makalemizde , bu konuda kısaca bilgi vermeye çalışmış idik.

      Bu makalemizde ise, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti suçu ile uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak suçlarında etkin pişmanlık hükümleri ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

      Unutulmamalıdır ki bu makale, toplumu bilgilendirme amaçlı olarak yazılmış olup, ilgili konuda kısaca bilgi vermekten öte bir iddia taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, bu konuda yazılmış ve kurumumuz tarafından da yayınlanan ayrıntılı yayınlara veya Yüksek Mahkeme kararlarına bakmaları daha uygun olacaktır.

                Makale için tıklayınız: http://yuksekkayalawoffice.com/index.php?page=uyusturucu-etkin-pismanlik
Moderatöre Bildir   Logged

Hukuk ve adalet için...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor
Powered by SMF and SimplePortal
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.112 Saniyede 27 Sorgu ile Oluşturuldu

14 Mart 2018, 00:02:17