Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

19 Nisan 2024, 08:38:02

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,820
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 96
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 87
Total: 87

Ulaşılamayan Kiracı Sorunu

Başlatan paftdunk, 31 Aralık 2010, 13:13:59

« önceki - sonraki »

paftdunk

Bahar aylarında 1 senelik sözleşme yapmış olduğum kiracımız 3 aydır kira borcunu ödemediği gibi telefonlarıma hiç bir şekilde cevap vermemektedir.1 telefonu kapalı öteki ise çalar vaziyette fakat açılmamaktadır.Muhtarlıkta kaydı bulunmadığı için protesto çekemiyorum ne yapmam lazım bana bir yol göstermeniz mümkün mü polise mi başvurayım adliyeyemi ne yapacağımı şaşırdım.Eve gidiyorum ışıklar kapalı öldümü kaldımı şaşırdım kaldım.ilginiz için şimdiden teşekkürler

Avukat

Merhabalar. Burada emniyeti ilgilendiren bir mesele olmadığından (olay cezai değil, tamamen hukuki olduğundan) polise başvurmanız bir işe yaramayacaktır. Kiracınızın borcunu ödemesi ve taşınmazı tahliye etmesi için kiracınıza karşı icra takibi yapabilirsiniz. Kiracınızın adreslerine Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) kayıtlı adreslerinden, şu anda bir işyerinde işçi olarak çalışıyorsa, SGK kayıtlarından, vs. ulaşılabilir. Bunun için bir avukatla görüşmeniz ve tüm bu işlerin yapılmasını anlaştığınız bir avukata havale etmeniz haklarınızı en üst seviyede koruyup kullanabilmeniz ve herhangi bir hak kaybına maruz kalmamanız için faydalı olacaktır. Kolay gelsin...