Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

25 Nisan 2024, 18:59:41

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 101
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 76
Total: 76

Vergi ihbar korkusu

Başlatan Umutsuz, 03 Ocak 2011, 16:36:34

« önceki - sonraki »

Umutsuz

İnsanlara verdiğiniz yardımlardan dolayı sizi kutlarım , bir konu hakkında bilginize başvurmak isterim müsadenizle

Bir firma hakkında ihbarda bulunacağım (vergi kaçırdığına dair) fakat saklı kalması gereken ihbarın öğrenilebileceği endişesi ile ayrıca savcılığa başıma bir iş gelmesi durumunda ilgili firma sahiplerinin sorumlu olacağını bildiren bir bildirimde bulunmak istiyorum
Burda benim sorum
Benim savcılığa yapacağım başıma gelebileceklerden firma sahipleri sorumludur
dilekçesi sonucunda bu durum ilgili kişilere bildirilir mi yoksa bildirilmez mi
çünkü bildirilirse o zaman gizli yapacağım firma ihbarını kendimin yaptığını zaten belli etmiş olurum
sonuçta savcılığa vereceğim bundan sonra başıma geleceklerden ..firma sahipleri sorumludur bildirimi firmaya bildirilir mi gizli mi kalır
yardımlarınızdan ötürü şimdiden teşekkür ederim

Avukat

Merhabalar.

Alıntı Yapsavcılığa başıma bir iş gelmesi durumunda ilgili firma sahiplerinin sorumlu olacağını bildiren bir bildirimde bulunmak istiyorum

Böyle bir bildirim hiçbir işe yaramaz ve bahsettiğiniz gibi, şikayetçi olacağınız şahıslar sizin böyle bir şikayette bulunduğunuzu da bu yolla öğrenmiş olurlar. Burada şöyle bir yol izleyebilirsiniz: Ailenize ve/veya çevrenizdeki güvendiğiniz kişilere durumu anlatıp şayet başınıza bir iş gelirse, derhal savcılığa başvurmalarını ve adını vereceğiniz şahıslardan şikayetçi olmalarını istemeniz mümkündür. Şayet ihbar sonrasında tehdit edilirseniz, siz de doğrudan savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Allah yardımcınız olsun, işlerinizi kolaylaştırsın...

tokulolu

merhaba  benim oglum yaralama suçundan 9 sene 4 ay ceza aldı.yargıtaydan dosya gelmedi.2008\372 dosya no.2009\151 karar no.19\03\2009 karar tarihi.acaba benim oglumda yararlanıyormu.102.yasadan.bilgilendirirseniz sevinirim.hoşca kalın.tşklr