Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

28 Mart 2024, 15:23:17

Login with username, password and session length
Üyeler
Stats
  • Toplam İleti: 8,818
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 115
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

kredi kartı borçları ve diğer borçlar

Başlatan keziban, 04 Eylül 2012, 17:04:35

« önceki - sonraki »

keziban

4 yıl öncesinde işyerim vardı bir kaç bankaya kredi kartı borcum var ve senet borçlarım 4 yıldan buyana kaçak yaşıyorum bankalar bana ulaşamadıkları için telefonla görüşüyorum üzerime tapulu mallarım var ama kendi kanaatimce bana borcu tebliğ edemedikleri için mallarıma dokunamıyolar şimdi siğortalı bir işe girme aşamasındayım ve korkuyorum acıkcası borçlarımı ödemek istiyorum ama tapulu mallarımın satılmasını en azından bankalar kanalıyla satılmasını istemiyorum bunun için napabilirim ssk ya geçince yani yerim belli olunca borcumu bana tebliğ edip satış yapabilirlermi                                                                                                                                                                      not.senet borçlarım sebebiyle tapularımın üzerinde haciz var elden cıkaramıyorumm

Avukat

Merhabalar.

Alıntı Yapüzerime tapulu mallarım var ama kendi kanaatimce bana borcu tebliğ edemedikleri için mallarıma dokunamıyolar

MERNİS adresininize tebligat yapılabilir ve muhtemelen de alacaklılar bu yola başvurarak tebligat sorununu kolayca çözmüşlerdir. Yani zannettiğiniz gibi kaçmanız alacaklının işlemleri yürütmesine engel oluşturmaz. Şu aralar taşınmazlarınız dosyaların birinden satışa çıkartılmış bile olabilir. Hatta kaçmanız ve MERNİS adresinize tebligat yapılması alacaklının işine bile gelir; bu sayede alacaklı örneğin kıymet takdir raporunu MERNİS'te kayıtlı olan adresinize tebliğe çıkarttığında sizin tebligattan haberiniz bile olmaz ve doğal olarak kıymet takdirine itiraz etme hakkından da mahrum kalırsınız. İcra dosyalarını kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Alıntı Yaptapulu mallarımın satılmasını en azından bankalar kanalıyla satılmasını istemiyorum bunun için napabilirim

Bankalarla anlaşmanızdan başka bir yol yok maalesef.

Alıntı Yapssk ya geçince yani yerim belli olunca borcumu bana tebliğ edip satış yapabilirlermi

Yukarıda da belirttiğim gibi, tebligat için MERNİS adresiniz önemlidir. SSK meselesine gelince, elbette bir yerde çalışmaya başladığınızda maaşınızın 1/4'ünü de haciz gelme ihtimali çok yüksek olacaktır.

Alıntı Yapnot.senet borçlarım sebebiyle tapularımın üzerinde haciz var elden cıkaramıyorumm

Taşınmazların üzerinde çok haciz varsa ve bankalar en son olarak takibe geçtilerse, hacizde sonlarda yer alan alacaklılar satış bedelinden kendilerine pay kalmayacağı düşüncesiyle satışa yönelmeyebilir, dolayısıyla bankalar da bu düşünceyle beklemede olabilir bir ihtimal. Kolay gelsin...