Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 03:51:35

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 102
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 85
Total: 85

bankaların tahsil edemedigi dosyalar...

Başlatan Mstfaa, 15 Mayıs 2013, 20:39:46

« önceki - sonraki »

Mstfaa

bankaların tahsil edemedigi dosyalar bir zaman sonra varlık yönetim şirketlerine satılıyor ya sonra bu süreç hakkında bilgisi olan var mı dosya asla kapanmıyor mu örnegin benim icra dosyalarımın üstünden 1 yıl geçti hiç yeni işlem gözükmüyor e-devletten baktıgımda muhtemelen satılıcak varlık yönetim şirketine bankanın alamadıgı parayı onlar nasıl alıcak konu bilen varsa lutfen yardım etsin help !!!

Adnanoğuz

Varlık yönetim şirketleri tasarruf mevduatı sigorta fonu,bankalar ve diğer mali kurumların alacakları ile diğer varlıklarını satın alınması ,tahsili,yeniden yapılandırılması satın alınması yönelik kurulan şirketlerdir.Bunlara(Bankacılık sisteminin cöpcü balıkları)diyebiliriz.Diğelim bir bankanın 100 binlaralık alacağını 40-50 bine satın alır banka bunu batık kredi zarar gösterdiğinden vergiden düşer kendini kurtarır ,artık varlık yönetim şirketi satın aldığı meblağın üzerinde ne kopara bilirse onun karıdır.bu şirkette 10 binlira borcu borcunu 4-5 binliraya kapatan cok arkadaşım oldu.sıkı pazarlık cok önemli. Bir calışanın maaşına girip yıllarca beklemekden ne koparırsam kar anlayışı ön pilanda.Hele adam emekliyse zaten maaşa giremiyor tahsilat pazarlığı dahada düşüyor.saygılar.

Mstfaa

tşkderım verdıgınız bilgiler için ancak bankanın alamadıgı parayı o nasıl alacak bende ne maaş ne uzerıme bir şey var boş gezenın boş kalfası hesabı durum bu olunca bu şirketlere satılırsa dosyam dosyanın kapanma gibi bir durumu olmaz mı olursa ne kadar sürer tahmını fikriniz var mı iyi çalışmalar ..

Adnanoğuz

Dosya kapanmaz ,Aileniz yanında ikametgahınız gözüküyorsa eve icra cıkartırlar,o evin ortak bir ferdi olduğunuzdan ikinci eşyaları(yani iki TV den birini)haciz ederler Evin gereksimi gözükmeyen bilgisayar ,motor gibi eşyaları haciz ederler.Kısaca hic bir şey bulamazlarsa senin sigortadan devamlı takibin yapılır sigortalı işe girdinmi maaşının 1/4 haciz koyarlar.Aman ailenden ve sen sakın ödeme tahatüdü imzalamayın,ödemediğiniz takdirde tahadüdü ihlalden hapis alırsınız.BU SÜREC BÖYLE DEVAM EDER GİDER

Mstfaa

zaten hacizi banka yaptı kaç defa yedı emın olarak bana bıraktılar eşyalarımı iş yok GSS KAPSAMINDAYIM şuan itibariyle onlarda aynı işlemı takrarlasa ne olucak onu anlamıyorum 2 yıl oldu banka hiç bir şey yapamıyor şu şartlarda her şeyın bir sonu vardır be üstad ilginiz için teşekkürler..