Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 12:38:56

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 102
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 82
Total: 82

Sulh Ceza Mahkemesinden Gerekçeli karar geldi anlamadığım yerler var yardım ltfn

Başlatan bavaret, 02 Temmuz 2013, 20:07:25

« önceki - sonraki »

bavaret

Sa Arkadaşlar Gerekçeli Karar Geldi bilmediğim Yerler var yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler saygılar..

Yargılama giderlerinin kamu üzerinde bırakılmasına, Dair müşteki sanıkların yokluğunda,5271 sayılı CMK'nun 291 maddesi uyarınca hükmün tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde mahkemeye verilecek dilekçe veya zabıt katibinde beyanda bulunmak suretiyle ve bu beyanın tutanağa geçirilip hakim tarafından onaylanmasına suretiyle ve bu beyanın tutanağa geçirilip tutanağın hakim tarafından onaylanması suretiyle Yargıtay'da temyiz yolu açık olmak üzere karar verildi.

Adnanoğuz

Sizin anlamadığınızı ben anlamadım,bir dava var ortada kamu ile ilgili ve mahkeme davacının lehine sonuclanmış.davalı olan kamu temize gidebilir temiz etmesse sonuc mahkemenin verdiği karar nihayidir.sizin talebiniz üzerine dosya ve harc paralarını geri alabilirsiniz.

bavaret

Alıntı yapılan: Adnanoğuz - 03 Temmuz 2013, 04:53:44
Sizin anlamadığınızı ben anlamadım,bir dava var ortada kamu ile ilgili ve mahkeme davacının lehine sonuclanmış.davalı olan kamu temize gidebilir temiz etmesse sonuc mahkemenin verdiği karar nihayidir.sizin talebiniz üzerine dosya ve harc paralarını geri alabilirsiniz.

Sayın Adnanoğuz yardımcı olduğunuz için Teşekürler..

Avukat

Aleykümselam. Sorunuzda pek bir açıklama yapmamışsınız. Sulh ceza mahkemesinde sanık sıfatıyla yargılandınız ve beraat ettiniz herhalde. Sizin bu durumda yapmanız gereken hiçbir şey yok. Adnan Bey'in de belirttiği gibi, karar temyiz edilmezse, beraat kararınız da kesinleşir. Harç bedelinin iadesiyle ilgili durumu Adnan Bey yanlışlıkla yazmış diye düşünüyorum. Ceza yargılamasında böyle bir durum söz konusu değil. Allah kolaylık versin...

bavaret

Alıntı yapılan: Av. Yusuf Kaçar - 04 Temmuz 2013, 00:42:12
Aleykümselam. Sorunuzda pek bir açıklama yapmamışsınız. Sulh ceza mahkemesinde sanık sıfatıyla yargılandınız ve beraat ettiniz herhalde. Sizin bu durumda yapmanız gereken hiçbir şey yok. Adnan Bey'in de belirttiği gibi, karar temyiz edilmezse, beraat kararınız da kesinleşir. Harç bedelinin iadesiyle ilgili durumu Adnan Bey yanlışlıkla yazmış diye düşünüyorum. Ceza yargılamasında böyle bir durum söz konusu değil. Allah kolaylık versin...

Çok teşekürler Allah razı olsun Yusuf Bey.