Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

20 Nisan 2024, 13:07:42

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 92
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 84
Total: 84

sorun çıkaran ev arkadaşını evden çıkarma

Başlatan amelie, 15 Temmuz 2013, 16:51:11

« önceki - sonraki »

amelie

merhabalar, ilginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
bir yıldır bir ev arkadaşı ile kirada kalıyorum. davranışları yüzünden, ve evi bulup ayarlayan kişi ben olduğum için birkaç ay önce haziranda okullar kapandıktan sonra evden ayrılmasını istedim. beni oyaladı, ev bile aramadı. ben de ev sahibi ile 15ağustos 2013te başlayan yeni kontratı sadece kendi adıma yaptım, önceki ikimizin adınaydı. ev arkadaşıma mecburen çıkacağını söyledim, kabul etti, ev sahibine ödediğimiz kaporadan kendi payını aldı, yeni ev arkadaşlarım eşyalarını taşıdı. eski ev arkadaşım birden vazgeçtiğini söyledi, beni zorla çıkaramazsınız 3 kişi yaşarız dedi. şuan eşyaları evde olmasına rağmen bir aylık kirasını ödemedi, evden ayrılıp memlekete giderken evdeki bütün ışıkları şofbeni açık bırakarak gitmiş, mutfakta birkaç aydır yıkamadığı bulaşıkları var. şuanda mesajlarıma cevap vermiyor. bu kızı evden çıkarmak için ne yapabilirim? kontratı bitince eşyalarını çıkarıp kilidi değiştirmem bir suç mudur? nasıl bir yol izlemeliyim? bu arada aile dostları olan bir avukat ev sahibimi arayıp size tazminat davası açarım demiş. lütfen yardımcı olun, malesef aile dostu bir avukatım yok, ama hakkımın yenmesine göz yumup evden de ayrılmak istemiyorum.