Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

30 Mart 2024, 09:58:08

Login with username, password and session length
Üyeler
Stats
  • Toplam İleti: 8,818
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 99
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

nafaka hakkinda

Başlatan begüm, 18 Temmuz 2013, 15:50:23

« önceki - sonraki »

begüm

Annem ve babamın boşanma davası 2gün önce sonuçlandı.hakim anneme 250tl nafaka+20.000tl tazminat verdi. Babamin maaşı1700tl. Biz 3 kardeşiz abim ve ablam evli ben ise 24 yasindayim üniversiteyi yeni bitirdim fakat işsizim.Babam bana da hic para vermiyor.Yani aldığı maaş tamamen kendisine kalıyor.Annemin darp raporu var kafasına 7 dikiş atıldı.2 evimiz var mal paylaşımı yapılmadığı için ikisi de birer evde oturuyor.Annem temyize gitmek istiyor acaba temyizde bu nafaka miktarının artması mümkün mü?

Avukat

Merhabalar.

Alıntı Yaphakim anneme 250tl nafaka+20.000tl tazminat verdi. Babamin maaşı1700tl. Biz 3 kardeşiz abim ve ablam evli ben ise 24 yasindayim üniversiteyi yeni bitirdim fakat işsizim.
Alıntı YapAnnem temyize gitmek istiyor acaba temyizde bu nafaka miktarının artması mümkün mü?

Çocuklar 18 yaşını aştığı ve zaten ikisi evli olduğu için çocuklarla ilgili nafakaya hükmedilmemesi doğru. Annenizle ilgili hükmedilen yoksulluk nafakası, sizin işsiz olduğunuz da vurgulanarak belki daha yukarı bir seviyeye çekilebilir. Kararı temyiz etmeniz de fayda var. Allah kolaylık versin...