Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

24 Nisan 2024, 03:26:37

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 99
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 90
Total: 90

Türkiye, dünyada en fazla insani yardımı yapan ülkeler sıralamasında 4. oldu

Başlatan kilimanjaro, 21 Temmuz 2013, 19:59:26

« önceki - sonraki »

kilimanjaro

İLHAN GÖKALP - LONDRA

Merkezi Londra'da bulunan Global İnsani Yardım Merkezi yıllık raporuna göre Türkiye 2012'de 1 milyar dolardan fazla insani yardım yaparak yıllık milli gelirinin yüzde 0,13'ünü yardıma sarf etti. Türkiye, ABD, Avrupa Birliği ve İngiltere'nin ardından en fazla yardım yapan 4. ülke oldu.

En fazla insani yardımı yapan ülkeler sıralamasında ilk sırada 3,8 milyar dolarla ABD yer alırken, ikinci sırada 1,9 milyar dolarla AB üçüncü sırada ise 1,2 milyar dolarla İngiltere yer alıyor.

Türkiye'nin özellikle Suriye krizinde 350 bin mülteciye ev sahipliği yaptığını belirten raporda ayrıca yarısı 5 yaşının altında 275 bin insanı etkileyen Somali'deki açlık ve kıtlık sırasında Türkiye'nin aldığı inisiyatiflere dikkat çekildi.

2012'de 76 milyon insanın hayati derecede yardıma muhtaç olduğu açıklanan raporda 2011'de ise 93 milyon insan muhtaçlık sınırında yer aldığı belirtildi. Geçtiğimiz yıl yapılan Toplam 17,9 milyar dolarlık yardımın yüzde 70'inin ise hükümetler tarafından karşılandığı belirtildi.

(CİHAN)
www.zaman.com.tr/dunya_iste-turkiyenin-dunyadaki-siralamasi_2111350.html
Yasal haklarınızı en üst seviyede koruyup kullanabilmeniz için önemli gördüğünüz konularda mutlaka profesyonel destek almanız, bu anlamda bir avukatla anlaşmanız kesinlikle tavsiye edilir.