Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

20 Nisan 2024, 13:57:50

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 92
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 93
Total: 93

Devletten Ücretsiz Avukat İstemek

Başlatan Yesiim, 16 Ağustos 2013, 00:41:50

« önceki - sonraki »

Yesiim

Merhaba ben daha önceden bir sorunumu dile getirmiştim imzam olmadığı halde bir borcun benden alındığına dair.
O konuyu bir avukatla görüştüm ve kurumun ben 18 yaşımı geçtikten sonra bir belge düzenleyip benden habersiz yerime imza attıkları ortaya çıktı.
Sahtecilik yani bi anlamda. Şimdi menti tespit davası açmamız gerekiyormuş. Avukat %100 alacağımız bir dava olduğunu söyledi ancak çok para istedi. Ben devletten avukat talep etmek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Çok uzun sürer mi? Çünkü okulum başlamadan bu davanın sonlandırılıp blokelerimin kalkması gerekiyor.  Güvenebileceğim yerlerden bi cevap almak istediğim için buraya yazdım internette ayrı ayrı çok şey yazıyor çünkü. Yardımcı olursanız tekrar çok sevinirim

Adnanoğuz

Bulunduğunuz yani davayı acacağınız ildeki hukuk bürosundan Adli yardım talebi yapabilirsiniz sizden istenecek belgeler ikametgah belgesi ve fakirlik belgesi düzenli maaşınız ve eviniz kira değilse yararlanmanız zor yinede başvurun değerlendirilsin...

Yesiim

Alıntı yapılan: Adnanoğuz - 16 Ağustos 2013, 19:10:11
Bulunduğunuz yani davayı acacağınız ildeki hukuk bürosundan Adli yardım talebi yapabilirsiniz sizden istenecek belgeler ikametgah belgesi ve fakirlik belgesi düzenli maaşınız ve eviniz kira değilse yararlanmanız zor yinede başvurun değerlendirilsin...

Ben öğrenciyim maaşım falan yok yani. Akrabalarımın yanında kalıyorum ev kira ama fakirlik belgesi yok o çok büyük sorun olur mu?

Adnanoğuz

Evet sizin durumunuz fakirlik belgesi almak icin uygun yani üzerinize kayıtlı ev araba olmayacak artı herhangi bir S.G.kurumunda kaydınız olmayacak ikamet ettiğiniz mahallenin muhtarlığına baş vurunuz belgeyi alınız.o olmadan müracatınız ret edilir.