Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

18 Nisan 2024, 10:23:43

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,820
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 93
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 94
Total: 94

2. nafaka

Başlatan malatyalı, 17 Ağustos 2013, 14:50:58

« önceki - sonraki »

malatyalı

merhabalar 5 yıl önce boşandım 435 tl nafaka veriyorum.İkinci bir evlilik yaptım 2 çocuklu bir bayanla evlendim ve 5 yıldır sürüyor.Bu ikinci evliliğimden çocuk olmadı.Yürümediğine karar verdim boşanmak istiyorum evim kira 450 tl kira veriyorum.Devlet memuruyum maasım 2200 .Boşanma olursa nafaka verir miyim verirsem yaklaşık sizce ne kadar olur ? Çünkü çocuk yok kirada oturuyorum ve bir nafaka veriyorum ayrıca şimdiki evliliğimi yaptığım kişinin adına bir de arsa var 150 bin değerinde yalnız ev hanımı ve çalışmıyor ve kendisinin 2 çocuğu var ilk evliliğinden çocuklar için 350 tl nafaka alıyor kendisi nafaka almıyor cevabınızı acele bekliyorum benim için çok önemli teşekkürler ..

Adnanoğuz

İki cocuğuna nafaka alıyor zaten kendine alsaydı nikah ile birlikde nafaka düşecekdi.Şimdi gelelim sizin boşanma işine eyer boşanma davanda haklı bir gerekce göstermez hakimi ikna etmezsen artı yüklüce birde tazminat ödeme durumuylada karşılaşa bilirsin nafakadan kacış yok bunu böyle bil ,eyer cok ağır bir sebebden boşanma acılmadıysa(zina,Hırsızlık,şiddetli kavga sonucunda herhangiş bir yerinize raporu alınmış darp)nafaka ödemekden kurtulamassınız maaşınızı düşünerek 350 civarı bir nafakaya hüküm cıkar.ayrıldığınız günden itibarende karşı tarafın avukatı tetbir nafakasına girer .nafaka borcunu üc ay ve fazlası ödeme yapmazssanız hapis kararı cıkartılır.

Adnanoğuz

Davayı cok iyi bir avukata ver,cok gecerli bir boşanma davasıyla cık hakimin karşısına yoksa yüklü bir tazminatlada karşılabilirsin..Cok gururlu bir insansa senin kiranı nafakanı ve kalan parayla gecimini düşünerek yürümeyen sevginin kalmadığı bir evliliği belki yürütmek istemez ve sorunsuzca inşallah boşanırsınız.bol şanslar.