Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

20 Nisan 2024, 03:10:55

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 90
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 74
Total: 74

Alkollü yaralamalı trafik kazası

Başlatan werty286, 17 Eylül 2013, 14:23:59

« önceki - sonraki »

werty286

23/06/2013 de fethiyeye kız arkadaşımla tatile cıkmıstık otelde biraz alkol aldık ve özel bir kaç konu yüzünden tartısmaya başladık. tartışmanın büyümemesi için otelden cıkıp arabaya bindim daha 3 metre gitmemiştim ki kız arkadasım gitmemi engellemek için aracın önüne atladı. ayağında ufak sıyrıklar oldu. alkollüde olmasam aniden önüme cıktıgı için normalde de aynı olay yaşanacaktı. ayrıca trafiğe cıkmamıstım. kendisi benden şikayetçi olmadı ama 54 promil alkol nedeniyle ehliyetime 6 ay el konuldu. asıl sorun trafiği tehlikeye düşürme adı altında kamu davası açılmış. 4 ekimdeki bu mahkemede herhangibir hapis cezası alır mıyım? yardım ederseniz çok sevinirim.

kilimanjaro

Hakkınızda TCK.m.180'e muhalefetten ceza davası açılmış. Madde metni aşağıda. Davayı ciddiye almanızı tavsiye ederim. Bence bir avukatla görüşün. Daha önceden kasıtlı bir suç sebebiyle hapis cezası almadıysanız, muhtemelen mahkeme cezayı para cezasına çevirecek veya hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verecektir.

Trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma
     Madde 180 - (1) Deniz, hava veya demiryolu ulaşımında, kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından bir tehlikeye taksirle neden olan kimseye üç aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
Yasal haklarınızı en üst seviyede koruyup kullanabilmeniz için önemli gördüğünüz konularda mutlaka profesyonel destek almanız, bu anlamda bir avukatla anlaşmanız kesinlikle tavsiye edilir.