Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 01:59:50

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 102
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 90
Total: 90

sözleşmesiz kiracı çıkarma

Başlatan semugr, 20 Eylül 2013, 15:36:46

« önceki - sonraki »

semugr

merhaba size bir konu danışacaktım.bizim dededen kalma 6 katlı apartmanımız var arsa tapulu 482 metre kare 62 metre karesi para karşılığında bir kardeşine satmış.babam bu apartmanı 25 sene önce alım satım yaparak halamın üzerinden tapuyu almış.dedemiz o zaman yaşıyordu ve sağlıklıydı. bu dairelerde 1 katında babam diğer katlarında ise 4 halam ve bi halamın oğlu oturuyor ama dedem bunları kiracı olarak almış kira sözleşmesi yok sözlü ama hiç biri kira vermedi bu zamana kadar 25-30 senedir oturuyorlar toplasak 1 sene vermişlerdir.babamda kardeş diye birşey demedi.bu sırada 2 dairede oturanlar kendilerine ev aldı doğal olarak da babam çıkmalarına yada kira vermelerini söyledi ama söylenen hiç bir şey yapılmadı.bu sene de abim evleneceği için babam o evi olanlara dava açtı 2011 den itibaren geriye dönük kira bedeli ve aylık da 750 tl kira ödemedikleri taktirde evi  boşaltma şimdi bu kağıt  ellerine geçti 7 gün içinde itiraz etme hakları vardı onu yaptılar çıkmayacaklarını ve oturma hakları olduğunu iddaa ediyorlar ve bize karşı dava açmayı düşünüyorlar bizim avukat hiç bir şekilde kazanamayacaklarını söylüyor bizimde biraz kafamız karıştı açıkçası sizce bu dava lehimize mi olur? onları çıkartabilir miyiz onlar bize dava açabilir mi?ne diye açabilir? şimdiden teşekkürler cvp bekliyorum..

Adnanoğuz

Siz Avukatınıza güvenin kiracı hakları olduğu gibi mülk sahibininde yasalarımızda hakları var bunlarıda sayın Avukatlar cok iyi bilir cünkü onların işi bu avukatınızı sık sık ziyaret edin ve takipci olun...