Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

29 Mart 2024, 00:29:35

Login with username, password and session length
Üyeler
Stats
  • Toplam İleti: 8,818
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 92
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

YARDIMCI OLUN LÜTFENNN

Başlatan baris34, 01 Kasım 2013, 02:41:43

« önceki - sonraki »

baris34

KARDEŞİM 17 YAŞINDAYKEN BİKAÇ GRAM OLUCAK ŞEKİLDE POLİS ARAMASI SONUCU YERE ATTIĞI SUÇLAMASIYLA UYUŞTURUCU MADDE YAKALATTI VE DAVALIK OLDU MAHKEME DENETİMLİ SERBESTLİK KARARI VERDİ DENETİMLİ SERBESTLİKTEN SÜREYİ 2 GÜN GEÇİRDİĞİ İÇİN FAYDALANAMADI VE TEKRAR MAHKEMEYE ÇIKIP 3 YIL İÇİNDE SUÇA BULAŞMASI HALİNDE ÜÇBİN LİRA PARA CEZASI ALMAK ŞARTIYLA TAHLİYE EDİLDİ.YAKLAŞIK 1 YIL SONRA TEKRAR YİNE POLİS ÇEVİRMESİ SONUCU YERDE YİNE BİKAÇ GRAM OLUCAK ŞEKİLDE UYUŞTURUCU MADDE BULUNDURDUĞU SUÇLAMASIYLA TEKRAR HAKKINDA DAVA AÇILDI VE MAHKEME YAZISI GELDİ. KARDEŞİM ŞUAN ASKERDE VE BEN NE YAPACAĞIMI HİÇ BİLMİYORUM
1-ACABA BU DURUMDA BENİM MAHKEMEYE BİR DİLEKÇE İLE KARDEŞİMİN ASKERDE OLDUĞUNU BİLDİRMEMMİ GEREKİYOR.
2-AYRICA BU DURUMDA KARDEŞİM ASKERİ MAHKEMEDEMİ YARGILANIR YOKSA TESKERESİNİ ALINCAYA KADAR MAHKEMESİ ERTELENİP SİVİL MAHKEMEDEMİ YARGILANIR VE YARGILAMA SONUCU NASIL BİR KARAR ÇIKAR
3-SON OLARAKTA KARDEŞİMİN KESİNLİKLE ARKADAŞ KURBANI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ACABA MAHKEMEDE NASIL BİR SAVUNMA VERMESİ GEREKİR
YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

nevriyebaltaci

EĞER SADECE UYUŞTURUCU DEDİĞİN KENEVİR CİGARA GİBİ BİR ÜRÜNSE SORUN OLMAZ. AYRICA MAHKEMEYE YAZI YAZARKEN

ÖRNEK BAŞLIK

T.C.
BURSA
ASLİYE CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

DOSYA NO : ......./....... ESAS SAYILI DAVA DOSYASINA SUNULMAKTADIR.

DİLEKÇEYİ YAZAN
DAVALI'nın (ABİSİ-ANNESİ-BABASI) : adın soyadın - tc kimlik numaranız
ADRESİ: adresiniz

TALEP: Davalının Abisi olarak dilekçeyi ben yazmakta olup, Mahkemeyi bilgilendirmek amaçlı iş bu dilekçe yazılarak Davalının Şu anda  .......  adresinde askerlik görevini yapmakta olup. bilgilerinize arz ederim.

AÇIKLAMA :
     Davalı'nın abisi olmakyatım. Davalı olarak Yargılanan Öz Kardeşim şu anda .............  Adresinde Askerlik görevini yapmaktadır. Ayrıca devamlı Kardeşimin Yakınmalarına göre yapmış olduğu ve işlemiş olduğu suç hususundan çok pişmanlık duymaktadır. Olay Tarihinde 17 Yaşında olan ve 17 Yaşındayken Cahillik yapmış olmakla Arkadaş kurbanı olmakla bilmeyerek Bu suçu işlediği hususunca Sayın Mahkeme Sayın Hakiminin Taktirine sunulmak üzere, Suç Tarihinde 17 Yaşında olan Cahil Kardeşimin Hakkında Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılması Kararı verilmesini, Talep ederim.
Kardeşim ise Bu Mahkemenin Yargılanması Hususlarınca nedenlerinden dolayıda düşüncelere kendisini Kaptırıp ve daldırıp Psikolojikmen Çöküntü Yaşamaktadır.
Yapmış olduğu olaylardan dolayı çok pişman olmakla artık uyuşturucu ile ilgilenmemekte ve içmemektedir.
son Karar sayın mahkeme hakimi Taktirine kalmış olmakla Taleplerimizi sunuyoruz. Taleplerimizce Karar verilmesini Saygılarımla arz ve Talep ederiz.
                                                                                                          TALEP EDEN DİLEKÇEYİ YAZAN
                                                                                                                   DAVALI : adı soyadı
                                                                                                                   DAVALI'NIN ASKERDE GÖREV YAPTIĞI İÇİN
                                                                                                                   YERİNE ;
                                                                                                                   DAVALI'NIN (ABİSİ KARDEŞİ BABASI) : adınız soyadınız

NOT: KARDEŞİM BU DİLEKÇEYİ MAHKEMEYE VER HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİYE BIRAKILMASI KARARI VERİLECEKTİR. BU KARAR VERİLİNCEDE ARTIK AKILLI OLSUN SİZDE DESTEK VERİN BÖYLE BİRŞEYE UYUP ARKADAŞ KURBANI VEYA HATA KURBANI OLMASIN. SAYGILAR.

baris34

NEVRİYE HANIM ÖNCELİKLE İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
ANCAK BU UYUŞTURUCU MADDE YAKALATMA OLAYI 17 YAŞINDAN SONRADA YANİ 18 YAŞINDA TEKRAR YAŞANDI.ACABA TEKERRÜR DOLAYISIYLA HAPİS CEZASI KARARI ÇIKABİLİR Mİ? İLK MAHKEME KARARINDA HAKİM 3 YIL İÇİNDE SUÇA BULAŞIRSA ÜÇBİN TL PARA CEZASI ALACAĞINI SÖYLEMİŞTİ.AYRICA GELEN MAHKEME YAZISINDA YAKALANILAN MADDENİN HİNT KENEVİRİ BİTKİSİ OLDUĞU YAZIYOR.MAHKEME YAZISININ SON SATIRINI SİZE OLDUĞU GİBİ AKTARMAK İSTİYORUM
-BÖYLECE ŞÜPHELİNİN ATILI SUÇU İŞLEDİĞİ ANLAŞILDIĞINDAN EYLEMİNE UYAN TCK. 191/1 VE DEVAMI FIKRALAR 53 MADDELERİ UYARINCA CEZALANDIRILMASINA,ADLİ EMANETİN ....... SIRASINDA KAYITLI NARKOTİK MADDENİN TCK.54. MADDESİ UYARINCA MÜSADERESİNE KARAR VERİLMESİ KAMU ADINA İDDİA VE TALEP OLUNUR
BU DURUMA GÖRE MAHKEMEDEN ÇIKABİLECEK KARARA AİT YORUMUNUZU VE DEĞERLENDİRMELERİNİZİ MERAKLA BEKLİYORUM ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEKRAR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM