Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

19 Nisan 2024, 03:12:29

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,820
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 92
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 88
Total: 88

Ve; Tanrının cezasını bana kestiler....

Başlatan Titanik, 16 Kasım 2013, 23:24:17

« önceki - sonraki »

Titanik

Temmuz 2010 tarihinde işyerimin önünde bir şahıs ile sözlü münakaşa ettik. Üstelik ilçenin en kalabalık caddesi ve saat 18:00 sularında. İlgili şahıs benim kendisini darp ettiğimi 1,15 dakika sonra emniyete şikayet etmiş. Hastaneden alınan sağlık raporunda sol kulağında kızarıklık mevcut, sol omzunda kızarıklık mevcut, SAĞ KULAKTA KIZARIKLIK VE AĞRISI VARMIŞ.?(dr görmüyor hastanın beyanı)   Kulakta duyma kaybı varmış ?Yani kişinin kendi beyanı. Raporun açıklama kısmındada Kulakta duyma kaybı olduğunu  ifade eden hasta ?? kbb uzmanınca değerlendirilmesi uygundur yazılı. Tabip yazdığı açıklamalarda ? işareti koyarak ortada zaten soru işaretlik bi durum olduğunu belirtmiş. :)
                 İfadeler çelişkili emniyette yumruklarımla dövdüğümü beyan etmiş. Ancak fiske vurma olmadı sadece kısa bir sözlü atışma. Mahkemede  neyle dövdüğümü sorduğumda ( odun demir yumruk vs ) yumruklarımla dövdüğümü  beyan etmiş. Tekrar kaç yumruk yada başka darp yaptığımı sorduğumda bir yumruk attığımı başka hatırlamadığını beyan etmiştir.Bu cevaba karşın tutanaklara mademki yumruğumla vurmuşum o zaman benim elimdede ödem çizik kızarıklık olması gerekirdi ama alınan dr raporumda en ince ayrıntısına kadar bakıldığı halde elime ayağıma en ufak bir iz görülmemiştir buda benim sana vurmadığımın bir ispatıdır diye beyanda bulunmuştur. Alınan raporlarda sağ kulak zarında yırtık tespit edilmiştir.(Muhtemelen daha önceden biliyordu öyle bir rahatsızlığı olduğunu çünkü dr kendi beyan etmiş duyma kaybım var diye bunu anlaması bilmesi mümkün değil) Tarafımca mahkemeden ilgili şahsın sgk kayıtlarının incelenmesini çünkü bunu darp etmediğimi bu olayın tarafımla ve o günkü olayla ilgisi olmadığımı beyan ettiğim halde mahkeme  bu isteğimi yapmayıp  bu yırtık olayının bu olayla ilgili olup olmadığının tespiti ve duyma kaybının derecesinin tespiti için iki üç kez adli tıp kurumundan rapor istemiştir. Bunun üzerine gelen son raporda aşağıdaki ifadeler tespit edilmiştir.

....daha önceki muayene bilgileri bilinmediğinden darp olayı ile ilgisi belirlenemediği kayıtlıdır.

.....  sağ kulakta sol kulağa göre işitmesinin daha az olduğunu beyan eden şahsın harici muayenesinde travmatik lezyon saptanamadı.

.......  sağ kulakta 69 db sol kulakta 25 db işitme kaybı bulunduğu işitme açısından tüm vucut fonksiyon kaybı % 8(sekiz) olduğu..

Sonuç: ....... sağ kulağında tesbit edilen 69 db işitme kaybının duyularından veya organlarından birinin işlevinin sürekli zayıhlamasına neden olduğu kanaatini bildirir rapordur.
                                                                           Dr xxxxx     xxxxxx
diye rapor sonlanmış.

Şahsın 1 şahidi vardır. Şahit mahkemede kavga ettiklerini görmedim. Sadece sözlü münakaşa duydum diye ifadesi kayıtlıdır. Hakim peki şahsı görünce kavga etmiş gibi bir halde gördünmü yüzünde kan vs diye sorunca hayır ben öyle bir şey görmedim sadece sözlü atıştıklarını duydum demiştir.

Bu ifadeler kapsamında suçum sabit görülmüş olup 86/1 den 1 yıl  +87/1,a 1 yıl 87/1 son maddesincede 3 yıldan az olamayacak  diye 3 yıl ceza verilmiş olup, ::) indirim yapılıp 2,6 ay cezaya çarptırılmış bulunuyorum.

Sayın Hukukçularıma soruyorum; Adaleti kaybettim hükümsüzdür.
        .... Sabıkam yoktur.
        .... Ortada sadece iddia vardır.
        .... Tanık ifadesi beni desteklemektedir.
        ....  Sanığın çelişkili ifadeleri beni desteklemektedir.
        ....  Almış olduğum dr raporu beni desteklemektedir.
        ..... Adli tıp raporu travmatik lezyon tespit edilememiştir demiştir.
        ..... Bir yumruk atmışım hem sol kulak hem sol omuz dr tarafından kızardığı darp edildiği tespit edilmiş aynı yumrukla dr tarafından görülmeyen bir kızarıklık ve sağ kulakta duyma kaybı ve zar patlatmışım.???? hepsi bir yumrukta olmuş ama benim yumruğumada bişi olmamış?
        Sonuç olarak Tanrı şahsı sağır etmiş Hakim hanımda suçu bana kesti.
            Tabiki temyize gideceğim. Orada hakikat ortaya çıkacak. Ancak iki dudağın arasından nasıl böyle acımasız ve kolay bir karar çıkabiliyor. Ya bilgisiz olsaydım süreyi kaçırsaydım ne olacaktı.O yüzden başlık acımasız gelebilir.Ama gerçek. Paylaşmak istedim. TANRININ CEZASINI BANA KESTİLER.