Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

20 Nisan 2024, 08:22:21

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 90
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 71
Total: 71

UYAP'ta kaydı olmayan icra dosyası

Başlatan omernaci, 27 Aralık 2013, 20:47:48

« önceki - sonraki »

omernaci

iyi günler.bir hukuk bürosundan 2001 yılından kalma ve bana bugüne dek herhangi bir resmi tebligat yapıl-a-mayan kredi kartı borcuma mahsuben o tarihte gıyabımda başlatılan icra takibine devam edileceği ve haciz işlemleri yapılacağı konusunda resmi olmayan bir yazı geldi.

UYAP'tan yaptığım sorgulamada hakkımda yürürlükte olan herhangi bir dava dosyası olmadığını görünce büroyu aradım.

bana dosyanın eski olması nedeni ile sistemde görünmeyebileceğini,ama istenirse tekrar icra takip işlemine konulabileceğini söylemeleri üzerine icra dosya numarasını sordum.ellerinde olmadığını,ilgili bankaya ulaşarak oradan sormam gerektiğini söylediler.

borcu ödemek istediğimi ama taksitlendirme yapabilirlerse ödeyebileceğimi söyledim,kabul etmediler.ayrıca istedikleri miktarın ödenmesi durumunda borcun kapanacağına dair protokol yapamayacaklarını söylediler.

benim sorum..2001 yılından kalma ve icra takibi hacizle sonuçlandırılamamış dosya tekrar işleme konulabilirmi?
sözkonusu borcu taksitle ödemek mümkün değilmidir?

şimdiden teşekkürler