Haberler:

Hukuk Forumumuza Hoşgeldiniz

Ana Menü

Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 17:54:27

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 106
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 81
Total: 81

Reddi Miras

Başlatan Nesli22, 27 Mart 2014, 21:41:08

« önceki - sonraki »

Nesli22

Merhabalar babamın dayısı öldü(karısı ve çocukları yok) ve bir borcu varmış ve babam hayatta olmadığı için amcama,halamlara,ablam,kardeşlerim ve bana mahkemeden mahkeme çağrı kağıdı geldi yarın mahkememiz var gidilip reddi miras yapılacak ben engelliyim mahkemeye gidemediğim için dilekçe yazacağım bana bir dilekçe örneği verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler....

Adnanoğuz

Reddi miras dilekçe örneği..

.................. SULH HUKUK MAHKEMESİ'NE

DAVACI:

DAVALI:

KONU : Mirasın reddi istemimizin sunulmasından ibarettir.

AÇIKLAMALAR

Dedem ....................., geçirdiği kalp krizi neticesinde .../.../..... tarihinde vefat etmiştir. Geride bıraktığı üç mirasçısından biriyim.

Muris, sağ iken pek çok harcamalar yapmış ve malvarlığını çok aşacak düzeyde borç altına girmiştir.

Bu nedenle de, mirasın reddini talep etmek zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER: MK, HMK, ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Nüfus kaydı, tanık beyanları.

NETİCE ve TALEP: Açıklanan nedenlerle murisin bıraktığı mirası reddettiğime ilişkin talebimin kabulüne karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Adnanoğuz

Örnekde görülceği üzere akrabalık bağını kendinize göre düzenler Tarih /imza/ad soyad acık adresinizi yazar mahkeme kalemliğine nufus kağıdı fotokopisiyle teslim edersiniz.