Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

27 Nisan 2024, 08:12:26

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 105
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 86
Total: 86

Babaların Kız Mirasçıları Görmezden Gelmesi

Başlatan istanbulhukuk, 22 Mayıs 2014, 22:22:44

« önceki - sonraki »

istanbulhukuk

Merhaba;
60 yaşında bir bayanım 55 yaşında bir erkek kardeşim var. Bundan 10 yıl önce erkek kardeşim babama hastaneden akıl sağlığı yerinde raporu aldıktan sonra babamın üzerine bayağı çok olan arazileri tapuda kendi üzerine yaptırmış. Bunu 2011 Temmuz ayında öğrendim. Babam hayatta olduğundan ve kendi rızası ile kardeşime bu yerleri vermiş olduğundan kızların makus talihidir diye düşünerek bir hamlede bulunmak istemedim ancak kardeşimin babam rızası ile verdi sen artık bişey yapamazsın gibi sözleri ile beni tahrik etmesi sonucu birşeyler yapmak istedim. Kardeşimin dediği gibi gerçekten bu konuda bir şey talep edemezmiyim ? Yol gösterebilirseniz eğer hakkımı aramak istiyorum. evin tek kızı olduğum için erkek egemen olduğu bir toplumda benim mirasçı olma hakkım yokmudur ? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla

Adnanoğuz

Babanızın sağlığında mirasdan bahsedemessiniz yani her kişi malının üzerinde isdediği gibi tasarufda bulunabilir ,Allah gecinden versin babanızın vefatında bir hukukcu desdeği ile abinizin üzerine yaptığı mallarda tasarufda bulunabilir miras davası acarsınız ve direk babanızdan aldığı mallara girersiniz kanunlarımız bu adaletsizliğin daima önüne geciyor.