Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

19 Nisan 2024, 04:32:50

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,820
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 92
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 90
Total: 90

MAĞDURUM LÜTFEN YARDIM EDİN

Başlatan hazar1488, 21 Kasım 2014, 22:34:07

« önceki - sonraki »

hazar1488

Hocam selamlar, başımıza gelen şey bu dünya imtihanı diyoruz ama kahrolduk.. 2012 senesinde babam daire satın aldı dubleks. 135 bin tl sözleşmeyle. 78 bin tl'sini peşin verip 1 sene aydan aya Bin tl yatıracaktı emekli olunca da geriye kalanını ikramiyesinden tamamlayacaktı. başta herşey iyi hoşken daire teslim süresi gecikti bayağı. Bunun üzerine biz dahil bütün daire sahipleri mütahitle devamlı iletişim halindeydi, ancak şöyle bi durum var mütahit bizim borcumuzun kapanması şartıyla tapuyu  vereceğini söyledi. bizde kabul ettik ahhh ahhhh etmez olaydık. Satın aldığımızın evin tapusunu ortağının karısının üstüne yapmış, bankadan 110.000 tl kredi çekmiş, bu da yetmezmiş gibi 90.000 tl olarak 2. bi ipotek gösterip inşaat malzemesi almış. Bankaya olan borcu hatırı sayılır bir miktar indirip babamın emekli ikramiyesinden kapattık(ancak bankanın harcını yatırmadık ipotek kalkmasın ve 2. alacaklı devreye girmesin diye) bankaya yatırdığımız parayı temlik ettirdik. Şimdi ise 2. alacaklı eve ihbar çekti ve 7 gün içinde 90.000 tl ödenmezse evi icra yoluyla satacağını bildirdi. Bizim elimizde evi satın aldığımıza dair sözleşme var. alacaklı olduğumuz senetler var şahitler var. mütahit o borcu ödemiyor. Allah rızası için bir yardım edin elimiz kolumuz bağlı. Annem şeker hastası korkuyorum bi şey olcak diye. lütfenn lüütfennn