Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

20 Nisan 2024, 16:38:27

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 92
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

kaçak daireyi kiraladılar

Başlatan bahti, 29 Aralık 2014, 22:12:33

« önceki - sonraki »

bahti

merhaba..
Ege üniversitesi tarım makinaları ve teknolojileri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. evde kalıyorum şu an. eski evimdeki mahallede ev sahibimin daha önceden karşı komşumla yaşadıkları olaylar komple apartmana yansımaya başlamıştı. apartman tamamen ev sahibimin olduğu için karşı komşum onlara olan kinini apartmandaki kiracıları rahatsız ederek gideriyordu bir nevi. iş en son üzerime araba sürmeye kadar gitti bende kaçarcasına o mahalleden ayrıldım. tabi apar topar olduğu için ve imkanlarda kısıtlı olduğu için çok araştıramadan 01.09.2014 tarihinde başka bir eve taşındım. yeni taşındığım ev kaçak ve elektrik su yine aynı kişiye ait olan başka bir daireyle aynı saatten kullanılıyor. yani tek saatten 2 kişi hem elektrik hem su kullanıyor. ev sahibi aboneliği üzerimize almamızı istiyor. diğer kattaki kiracı aynı saatten 2 kişi elektrik aldığı için bunun yasal olmadığı söyleyip aboneliği almak istemiyor. bende aynı görüşteyim. ev sahibi aboneliği üzerimize almadığımız takdirde evden çıkmamızı istiyor. böyle bir durumda benim yapmam gereken nedir ? yardımcı olabilcek birileri varsa lütfen cevap yazsınlar finallerim başlıyor çok sıkıntılı bir durumdayım şu an. yardımcı olursanız sevinirim..

kilimanjaro

Merhabalar. Ev sahibinizin istediği şey, kaçak daireye ayrı saat takılması ve bu yönde abonelik tesisi değil; yine iki ayrı daire tek sayaca bağlı olmaya devam edecek, sadece aboneliği yenilemiş olacaksınız anladığım kadarıyla. Diğer kiracının itirazı makul fakat bu durumla ilgili ceza kesilmesi halinde fiili kullanıcılar olarak sizlerde zarar görebilirsiniz. Öte yandan ev sahibiniz ha deyince sizi evden çıkartamaz, endişe etmeyin. Siz ödemelerinizi aksatmadığınız sürece de sizi çıkartabilmesi mümkün değil. Ödemelerinizi banka kanalıyla yapmaya özen gösterin. Gerisi size kalmış. Ya ikide bir tartışacağınız bir ev sahibiyle yola devam edeceksiniz ya da  ev değiştirmenin tüm zorluklarına katlanıp ilk fırsatta başka bir yere taşınacaksınız. Sınavlarda başarılar diliyorum, Allah kolaylık versin...
Yasal haklarınızı en üst seviyede koruyup kullanabilmeniz için önemli gördüğünüz konularda mutlaka profesyonel destek almanız, bu anlamda bir avukatla anlaşmanız kesinlikle tavsiye edilir.

bahti

cevabınız için teşekkür ederim ancak şöyle bir durum oldu bizde. sayacımız bozuldu 2 ay önce 186ya bildirdik gelip yenisini taktılar. sayacı değiştirirken tek sayaçtan 2 daireninde elektrik aldığını farkettiler ve enerji vermediler. yalvara yakara bağlattırdım adamlara. ama bunun suç olduğunu ve kaçak denetim ekiplerine denk geldiğimiz anda çok yüksek bir ceza yiyeceğimizi söylediler. benim tek endişem o. yoksa aboneliği alırım ben ama söylenildiği gibi bir durum olursa cezada sayaç sahibine yani bana kesilmiş olacak. böyle bir kural varmı acaba ? iki daireninde ev sahibi aynı kişi