Haberler:

Hukuk Forumumuza Hoşgeldiniz

Ana Menü

Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 17:28:59

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 106
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 85
Total: 85

kiracı sorunu

Başlatan kiracı sorunu, 08 Şubat 2015, 12:15:25

« önceki - sonraki »

kiracı sorunu

merhaba
benim oldukça karışık bir kiracı sorunum var
1 eylül 2014 te günlük kiralama konsepti olan tüyap yanı Özyurtlar rezidance ta 1+0 sıfır giriş dairemi mobilyalı ofis olarak kiraya verdim. ancak kiracı günlük kiralama işinde başarılı olamadı ve daha ilk ayda kira ve aidat konusunda aksamalar başladı. eğer yürütemiycekse daireyi boşaltabileceğini söyledim ancak boşaltmak yerine kira ve birikmiş aidatlarını ödememiş olmasına rağmen kendine bir ortak bulmuş ve ziyaretine gittiğimde daireye sormadan tadilat işlemi başlatmışlar. ancak bu ortakla kavga etmiş olup ortadan kaybolmuştur. telefonu dahi kapatılmış olup hiç bir şekilde ulaşılamıyor. kontrat iptali yapılmadığından yeni kontrat yapamıyorum. kefil olan kişi aynı sitede günlük kiralama işi yapıyor. şu an daireyi kullanan kişiler kontratsız oturuyor ve kira su parası ve aidatlarda geç ödemeler yapılıyor. ödemelerle ilgili telefon açtığımda saygısız ve bağırarak konuşmalar yapıyor. kefile borçlardan dolayı icra davası açmayı düşünüyorum. kiracı kayıp olduğundan kontrat iptal davası açabilirmiyım. ayrıca şu an daireyi kullanan kişilere tahliye davası açabiliyor miyim. daireyi boşaltmayı kabul etmiyorlar. artık kiracıyla uğraşmak istemediğimden dairemi satmayı düşünüyorum ancak kontrat iptali ve diğer sorunlar yüzünden satmam sakıncalı görünüyor ve sorunları kabul edecek alıcı bulsam bile bu dairenin satış değerini en az 10.000 tl düşürür.  şu an 2.000 tl cıvarında bir bor var. ayrıca daire teslimatı yeni yapıldığından elektrik sözleşmesi yapılmadı. bu konuda nasıl bir sorunla karşılaşacağımı bilmiyorum. nasıl bir yol takip etmem gerektiği konusunda beni aydınlatabilirmisinz. ayrıca nasıl bir masrafla karşılaşacağım ve bunun ne kadar kısmını karşı taraftan tahsil edebileceğim konusunda beni bilgilendirebilirmisiniz. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

AVUKAT FIRAT KANMAZ

Merhabalar.Sözleşme yazılı olmak zorunda değil.Sözlüde olabilir.İhtar çekilebilir kire bedellerinin ödenmesi için,tahliye etmesi içinde ihtar çekilebilir.Aksi taktirde dava yoluna gidersiniz. www.kanmazhukuk.com.tr