Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

29 Mart 2024, 08:54:18

Login with username, password and session length
Üyeler
Stats
  • Toplam İleti: 8,818
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 103
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 76
Total: 76

Üvey Annem Babamın Sahip Olduğu Evden Pay Alabilir mi ?

Başlatan Tegratol, 23 Mart 2015, 19:33:31

« önceki - sonraki »

Tegratol

Merhaba 16 yaşındayım.Annem ve babam ayrı ve babam başka bir kadınla evli.Benim velayatim babamda.Üvey annem babam ben aynı evde kalıyoruz.Babamın bu kadınla evli olduğu süre 3 aydan az bir süre.Babamın ve annemin boşanmadan önce aldıkları bir ev var.Fakat tapuda annemin ismi geçmiyor ev babamın üstüne Annem öğretmen bu arada nasıl yazdirmamis hayret cok güvenmişse demek ki (!) Ama ev annem ve babamin emekleri ile alinmis annem yasal bir hak arayamiyor tabii fakat eger babamin basina bir sey gelirse ( Su an bir sorun yok ama ne olur ne olmaz) bu babamin su an evli oldugu kadin bu evin ne kadarini alir yani 4 de 1 falan deniyor ama bu evin ustunde onun hicbir emegi yok sadece bir nikah cuzdani insana 50 bin tl kazandiriyorsa vallaha ben bu adalet sistemine sevgi koyayim benim sorum su acaba kardesim ve ben evin tamamini alabilir miyiz Hayirsiz evlat degilim kesinlikle fakat bunu ben yediremem kendime
armut piş agzima dus bedavadan 50 bin tl guzelmis

Ayrica foruma yeni uye oldum ve kurallarindan bihaberim eger yanlis bir seyler yapmişsam affola
en kisa surede sorum yanitlanir umarim
Saygilar

kilimanjaro

Merhabalar.

Alıntı Yapbabamin basina bir sey gelirse ( Su an bir sorun yok ama ne olur ne olmaz) bu babamin su an evli oldugu kadin bu evin ne kadarini alir yani 4 de 1 falan deniyor ama bu evin ustunde onun hicbir emegi yok

Dörtte birini alır. Kimin kime mirasçı olacağını da sadece Allah bilir. Dolayısıyla bence bu meseleyi kafanıza takmayın, hayatınızı rutininde yaşamaya devam edin. Merak etmeyin, kimsenin kimsede hakkı da kalmaz; ya bu dünyada ya öteki dünyada herkes hakkına bir şekilde kavuşur. Allah kolaylık versin...
Yasal haklarınızı en üst seviyede koruyup kullanabilmeniz için önemli gördüğünüz konularda mutlaka profesyonel destek almanız, bu anlamda bir avukatla anlaşmanız kesinlikle tavsiye edilir.

Augustgass

Please tell me how to make it simple to understand it.