Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

25 Nisan 2024, 18:00:55

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 101
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 72
Total: 72

konutta komşuyla ses yüzünden uyuşmazlıklarda durum tespit davası

Başlatan ncu, 25 Kasım 2015, 16:32:03

« önceki - sonraki »

ncu

1 senedir alt kat komşu ile dairemden aşırı ses geldiğine dair tartışma yaşıyoruz bunun için kendi daireme durum tespiti yaptırmak için dava açmak istiyorum.hangi mahkemeye nasıl açmalıyım

- - - Updated - - -

daire yeni bir daire ses yalıtımı diye bir şey yok 2 buçuk yaşında ki kızımın yürümesinde bile aşırı derecede ses geldiğine dair sürekli telefon açıyorlar.evimde ben ve eşim zaten çalıştığımızdan gündüz ses diye bir şey yok akşamları saat 19-21 arası genelde telefon acıyorlar.sese azami dikkat ediyoruz evizmizde terlik dahi giyilmediği gibi çocuğuma plastik top dahi almıyorum.ona rağmen bir misafir geldiğinde 2 dakikalık bir çocuk zıplasa bile hemen telefon açıyorlar.aile düzenimiz maalesef bozuldu evde artık hırsız gibi ayak ucu geziyoruz.zaten erekn kalkıldığı için 23 ten sonra kimse kalmıyor herkes yatmış oluyor.ancak artık telefonlardan psikolojimiz bozuldu.keşke dava açsa onu da yapmıyor.sırf ses geliyor dedikleri için salondaki laminantları sokturdum altında ki yalıtım malzemelerini değiştirdim.ustalar bile bu duruma güldü abi 12 kg lık cocugun yurmesi yada hafifçe koşmasıyla alt kata aşırı derecede nasıl ses gider dediler.bu kadar çabaya rağmen bir sonuç elde edemiyorum binadada aşırı ses iletimi var sanırım.bu tip durumlarda durum tespit davası açılarak bilirkişi ile durum tespiti yapılabiliyormuş diye duydum.bu tespit davasını sulh hukuk mahkemesine mi açmak gerekmekte bu tespiti hakim ve bilirkişi beraber mi yapmakta konu ile ilgili değerli fikirlerini esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla