Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 19:38:44

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 106
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 86
Total: 86

emeklilikte yasaya aykırı karar,uygulama ve yasalar arasındaki tutarsızlık..

Başlatan şirin nur, 15 Aralık 2015, 01:21:58

« önceki - sonraki »

şirin nur

1958 doğumlu bayanım.1980 yılında işe girdim. ssk ya 2013 yılında emeklilik talebim oldu.ssk bağkur hizmetimi öne sürerek emeklilik talebimi reddetti.iş mahkemesinde bağkur imtina davası açtım.mahkeme haklı bularak emeklilik kararı verdi.ssk kararı kademeye tabi olarak 58 yaşında emekli olabieceğimi öne sürerek temyiz etti ve yargıtay kararı bozdu.mahkeme bozma kararına uyunca ikinci kez yargıtaya 50 yaş 3600 günle kademeye tabi olmadığımı ispat eder yasaya dayanarak temyiz ettim.yargıtay kararı 2. kez aleyhime onadı. bu arada torba yasayla bağkur hizmetimi sildirdim 2015 te ve 56 yaşında ssk dan emekli edildim. hani ssk dan yasaya göre 58 yaşından önce emekli edilemezdim? şimdi bunada itiraz etsem hak kaybına uğramam yanında bu kezde emekliliğim iptal edilirmi ?.Adalete ve yasalara inancım kalmadı.uygulamada kademeye tabi olmadan 50 yaş 3600 günle emekli ediliyorum.ama yasal olarak kademeye tabisiniz ve 58 yaşında emekliliği hakedeceksiniz diye dava kaybediyorum..şimdi ne yapmalıyım.Anayasa mahkemesine başvurmalımıyım. bilginizle ışık tutarsanız müteşekkir olurum.