Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 07:18:48

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 102
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 107
Total: 107

BANKANIN AŞIRI İNADI TUTTU,NE YAPMAM GEREK.

Başlatan STEVEJONES, 08 Ocak 2016, 21:29:46

« önceki - sonraki »

STEVEJONES

Arkadaslar kafanızı cok karıstırmadan mumkun olan en sade halıyle sıralıyorum.Garantıyı kredı kartı aıdatından oturu hakem heyetıne sıkayet ettım bır bucuk yıl once.

1.hakem heyetı benı haklı buldu,ben tamam parayı gerı alacagız derken..

2.banka bana 8.tuketıcı mahkemesıne dava ettı,hakem heyetını kararı ıptalı ıcın,neyse..

3. ılk celseye gıdemedım yazılı savunma gonderdım,mahkeme 4 ay sonraya attı.

4.Gectıgımız mayıs ayındakı celsede bu mahkemede benı haklı buldu,hakem heyetı kararının onanması,yargı gıderlerı bankaya bırakılmısına,ve 6502 sayılı kanun 70/5 maddesıne KESİN OLMAK ÜZERE davacıya anlatılarak dıye yazılı kararı gıdıp caglayandan aldım.

5.bırkac telefon gorusmesı,subeye gıt gel falan derken,gectıgımız ay subeden gıdıp ımza karsılıgı paramı aldım..

OOhh sonucta aldım dıye dusundum,yargıtay ıtırazı olamaz kesın dedıler ee zaten parayıda aldım tamamdır derken..

bugun teblıgat geldı banka ADALET BAKANLIGI HUKUK ISLERI GENEL MUDURLUGUNE sunulmak uzere baslıklı yıne 8.TUKETICI MAHKEMESI SAYIN HAKIMLIGINE basvurmus..(zaten benı haklı bulan mahkemede burası,nıe basvurdular anlamıyorum)

IST.8 TUKETICI MAHKEMESI kararının kanun yararına temyız talebi dıyerek,

yazmıslar yerel mahkeme yeterınce ıncelemedı,fark etmedı kararı haksız ve hukuka aykırıdır kanun yararına bozulması gerekır.
flan.

sımdı ben ne yapmalıyım,mahkem degılkı bır celse olsun gıdeyım,savunma vereyım.Oncekı yazılı savunmalarımıda cok cok ıyı arastırıp ornek yargıtay kararlarıyla falanda desteklemıstım,ona bozuldular hırs yaptılar sanırsam,ya ısı hukuktan degıl bakanlıktan baglama yollarımı vardır nedır anlamadım,bılgılı yada tecrubelı yol yordam bılen bır arkadastan yardım rıca edıyorum ne yapmalıyım.

Buraya kadar okumus vede cevaplayıp yardımcı olan tum arkadaslara cok cok tesekkurler.

asi_mario

merhabalar efendım ben yunus yuksel 30 aralık 2015 gunu 2800 tl alışveris yaptım pos cihazında sonrun oldugu için işlem iptal edildi başka pos cihazından cekildi daha sonra bu paranın 1 hafta içinde hesabıma ulaşacagını bildirdi iş yeri sahibi tamam dedim sorun deil bugun 09.02.2016 oldu hala hesabıma geçen bi para yok kredi borcumu geçikmeli bi sekilde öedim telefon faturamı öediyemedim geçikmeden dolayı kapandı kaza yaptım telefonum olmadıgı için aileme haber vermeedim anlıyacanız baya bi kötü duruma dustum kredım geçikmesinden dolayı kredı notum dustu kara lısteye gırdım galıba zor gunler geçirdim,ben simdi kartını kullanmıs oldugum bankaya tazminat davası açsam kazanırmıyım kkonu ile ilgili yardımlarınızı dılıyorum he bu arada iş yerinden iptal silibinide aldım suanda oda elimde mevcut işyeri sahibi kendı bankasını aradı ve iade onay okunu aldı böylelikle iş yeri ve bankasıyla ilgili hiç bir sıkıntı olmadını dusunuyorum kartını kullanmış oldugum bakaya dava açsam kazanma sanşım nedir: BANA 0544 -510-1742 den veya asi_mario@hotmail.com email hesabımdan ulaşabilirsiniz şimdiden
                           TEŞEKKÜR EDERİM...