Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

19 Nisan 2024, 21:09:08

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 96
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 75
Total: 75

Dolandırıcılık nedeni ile maddi manevi tazminat

Başlatan badraslı, 15 Mart 2016, 18:10:52

« önceki - sonraki »

badraslı

Başımdan geçen olayı özet şekilde anlatmaya çalışayım. Kendisini MİT mensubu olarak tanıtan yüzlerce nitelikli dolandırıcılık suçundan sabıkası olan şahısın  bürosunda annem servis personeli olarak çalışmaktaydı iş vaadi ile annemden 3000 4000 tl para almış ayrıca beni de işe yerleştireceğim vaadi ile Çalıştığım kurumdaki görevimden alıkoyarak 1 sene işsiz kalmama neden olmuştur söz konusu bu nitelikli dolandırıcı bir çok kez aynı suçtan hüküm giymiş ve firari olduğu ortaya çıktı ve yakalandı çok yüklü miktarda parayı bir avukat aile bireylerine pay ederek saklama yoluna gitmiş benim sorum bu kişi gerçekten beni çok mağdur durumda bıraktı işimden gücümden oldum ve paramız gitti hayallerizle oynadı maddi ve manevi tazminat davası açmayı düşünüyorum ayrıca bu kişinin evrakları hazırladın mı ve buna benzer konuşmaları olan ses kaydı da mevcut ben de nasıl bir yol izlemeliyim maddi ve manevi tazminat ne kadar talep etmeliyim bildiğim kadarı ile sulh ceza mahkemesine mi açmam gerekiyor davayı ayrıca maddi ve manevi olarak ayrı ayrı mı açmam gerek davayı  ayrıca mahkemeye harc yatırcam o kadar durumum iyi değil davayı kazanma ma ihtimalim olabilirmi
şimdiden çok teşekkür ederim  saygı ve hürmetlerimle