Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

25 Nisan 2024, 14:36:06

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 101
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 68
Total: 68

Miras borç, miras kalır mı?

Başlatan olala, 11 Mayıs 2016, 09:52:12

« önceki - sonraki »

olala

Merhaba,
Annemin eşi yıllar evvel 20 000 TL kredi çekiyor ve kefile veriyor, borç güncel olarak 17 000 iken intihar ederek öldü, dolayısıyla sigorta ödemedi. Annemin eşinin 3 çocuğu var 3 ü de reddi miras yaptı. Akabinde borcu biz almadık kefil için çekilen bir para olduğundan ödemek istemedik bankaya açılan davada 7 000 tl ödememize karar verildi. Ancak kefil bize karşı dava açabilmek için borcu faizleriyle birlikte 35 000 olarak ödedi ve bize dava açmaktı, açtı ve kazandı da. Annemin üzerine ev vardı amacı 35 000 tl ye o evi kapatmaktı. Annem bir şekilde o evi sattı ve emekli olduğu için hiç bir şekilde alamadılar. Şimdi annem çok hasta her şeye hazırlıklı halde bekliyoruz bazı borçları var kredi kartı vs ben ödüyorum ve işlemlerini takip ediyorum ancak kocasının borcunu kendi çocukları ödemezken ben ödemek istemiyorum. Kefilin açtığı dava mirasçılarındı borç böyle bir durumda bana kalır mı? Reddi miras yapmalı mıyım? Bu konu çok önemli annemi borçlu bırakmak istemiyorum ama art niyetli insanlara da alın terimizi yedirmek istemiyorum yardım rica ederim.