Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

18 Nisan 2024, 20:08:32

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,820
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 97
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 79
Total: 79

mahkeme kararının tebliğ edilmesi

Başlatan meram, 28 Haziran 2016, 00:12:59

« önceki - sonraki »

meram

daha önce hakkımda açılan bir davadan mahkumiyet aldım ve cezamı yerine getirdim 2015 haziran ayında..suç ortağım 2015 in aralık ayında benimde adımı verip benide sanık yapmış.davada 3.bir şahsı teşhis için çağrıldım ama sanık sıfatıyla.bende davaya telekonferansla katıldım o bahsi geçen 3. şahsı tanımadığımı beyan ettim.hakim benim daha önce aynı suç ile ilgili yargılandığımı ve cezamı yerine getirdiğimi bilmiyordu ve suçlandığımı söyledi.bende ''bu suçtan yargılanmamın tamamlandığını ve cezamı bitirdiğimi ve ayrıca aynı suçtan iki defa yargılanamayacağımı ve davadan beraatimi istedim.hakimde bundan sonraki davalara gelmeme gerek olmadığını kararın bana tebliğ edileceğini söyledi.bu dediğim duruşma 2016 mart ayında idi.fakat karar tebliği yapılmadı bana durum böyle olunca devam eden bir davam gözüktüğü için iş başvurularımda engel teşkil ediyordu.bende mahkemenin bana tuttuğu avukatıma durumu izah ettim oda bir dahaki davada dile getireceğini söyledi.o dediğim davada 23 haziranda idi.e-devlet ten baktığımda hakkımda hüküm verilmediğini ve dava için gün verildiğini gördüm.görüldüğü gibi burda mağduriyetim var.hakimin hakkımdaki kararı tebliğ etmesi gerekmiyormu.sonuçta yasal olarak aynı suçtan ikinci kez yargılanamayacağım kanunla belli.hakim keyfii davranabiliyormu bu şekilde.iş başvurularımı dava bitinceye kadar yapamayacağım demek.bir dahaki dava 2016 ekim ayına verilmiş.ben mecburmuyum kanuni hakkım gasp edilerek mağdur duruma düşürülmeye.yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.

meram

cevap yazmayın yazanın ALLAH (c.c) belasını versin.eleştiri yazabilirsiniz asıl amacınızın yardım etmek olmadığı ortada.laf sokunca hemen cevap verin ama yardıma gelince tırtsınız.milleti kandırmayın hukuki destek veriyoruz diye bence burda sahtekarlık yapılıyor