Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

20 Nisan 2024, 08:19:08

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 90
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 75
Total: 75

yazılım firmasının firmama verdiği zararla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim

Başlatan neslihanneslihan, 02 Ağustos 2016, 23:00:27

« önceki - sonraki »

neslihanneslihan

Merhabalar
4 sene önce zorluklarla açtığım bir e ticaret sitem oldu sitem şu anda çok şükür iyi durumda fakat
geçen sene Nisan 2015 te bir yazılım firmasına 2 site için  birer adet yüksek güvenlik(ev ssl) için 800 tlye kdv dahil ssl almak istedim ödememi yaptım

temmuz ayında defalarca ısrar ve aramalarımla, para iadesi istememle ancak ssl olayı aktif oldu bana fatura da göndermediler fakat bütün yazışmalar var

bu gecikmeden dolayı özür dilediler, ama beni de çok uğraştırdılar, ve 2 değil 4 senelik ssl vereceklerini söylediler teşekkür ettim fakat istemedim

ssl kurulum zamanında da site güvenliğe kapalı oldu, bir orta yolu bulamadılar vs yoğun uğraşlarımla olayları resmen ben çözerek ev ssli kurdurdum

2015 temmuzda kurulan ssl-2016 temmuzda bitiyor görünüyor- yazılı olarak aradığımda bunun sorun olmayacağını otomatik olarak devam edeceğini söyledi(yazışmalar whatsapp üzerinden kayıtlı)

31 temmuz gün 1500-2000 giriş yapılan sitem güvenlik sebebiyle kapatıldı kişiyi aradım kabullenmedi telefonlarımı açmadı mahkemeye vereceğim sizi deyince yazmaya başladı

kendim tekrar başka bir firmaya ssl kurdurdum 3 günüm kayıp oldu, siteye girmiş herkesin google çerezlerinde artık sertifika sorun olmasa da sorun var olarak göründü

ve bana bir daha dönüş yapmadı

alenen kandırıldım, firma itibarım zedelendi, sipariş verecek müşteriler telefonla bile sipariş vermeye çekindi.

Bu durumda sanki benim suçum varmış gibi ben cezalandırılmış olmak istemiyorum suçlu belirli yalan ifade, firma itibarını zedeleme, işi zamanında teslim etmeme

nasıl dava açabilirim

zararımı tazmin etmek ve yazılım konusunda elini kolunu sallayarak herkesi kandıranlara ibret olması açısından ne yapabilirim?

Dilekçem nasıl olmalı

ne olur bir yol yordam belirtin

ben dahil kaç kişi dolandırıldı da dava açılmıyor