Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 00:56:04

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 87
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 81
Total: 81

Acil ne yapmam gerektiğini bilmiyorum...

Başlatan hEx, 27 Kasım 2016, 08:13:49

« önceki - sonraki »

hEx

Arkadaşlar ben üniversite öğrencisiyim üniversite başlamadan 1-2 haftalığına iş ararken mahallemde ara sıra gördüğüm bir abi yanıma gelip halimi hatrımı sordu o ana kadar pek muhabbetimiz yoktu ve bana gayrimenkul+araba alım satım yaptığını söyledi eğer istersem banada harçlık konusunda yardımcı olabileceğini söyledi yardımı şu şekilde teklif etti kendi kartlarının hacizli oldugunu bana 2-3 bankadan hesap kartı çıkartmamı ona gelecek paraları benim hesabımdan alacağımızı söyledi bende kabul ettim.Kartları hallettim ve ertesi gün bu adamla buluştum bir bankaya gittik ve yanıma birini verdi hesabıma 38bin TL yatacağını ve paranın araç peşinatı oldugunu söyledi.Gişeye gittim ve hesabımı kontrol ettirdim para gelmişti.Parayı çektim ve yanımdaki adama verdim ve olaydan 1 saat sonra banka genel müdürü adımın dolandırıcılığa karıştığını parayı gönderen tarafın şikayetçi olduğunu söyledi.Genel müdür beni Arayınca korktum ve bu adamlar beni başka bir bankaya daha sokmak istediler ama ben kabul etmedim.0 zamandan beri hala bir ses seda yok arkadaşlar ne yapmam gerekir savcılığa gidip olayı anlatıp suç duyurusunda mı bulunmam gerekir adamın ismi ve soy ismi dışında hiç birşeyini bilmiyorum. Son günlerde bu tarz dolandırıcılık haberleri okudum çok korkuyorum?? Sicilim tertemiz daha önce hiç bir olaya karışmadım lütfen yardımcı olun.

lawal

Muhtemelen hakkınızda yasal prosedürler devreye girecektir. Öncelikle sizin hakkınızda suç duyurusunda bulunurlar daha sonrasında kollukta ve savcılıkta sonrasında ise mahkemede ifade verirsiniz. Bİr ihtimal olarak sizi kandıran kişi hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz ancak parayı verdiğinizi vs en azından kamera kaydı vesaire şeklinde ispat etmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. Suç duyurusunda bulunmanız taktirde sizi şüpheli olarak dinlediklerinde sizin mağdur olduğunuzu ve asıl şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunduğunuzu ifade edersiniz. Geçmiş olsun.