Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

25 Nisan 2024, 08:48:06

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 101
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 83
Total: 83

Kiracım evi sahte kontratla başkasına kiralamış

Başlatan stigma4885, 04 Ağustos 2017, 13:54:51

« önceki - sonraki »

stigma4885

Merhaba arkadaşlar umarım bana yardımcı olursunuz. Ben evimi kontrat yaparak  kiraya vermiştim. Bu şahıs emlakçıymış sonradan öğrendim. Bu kişi eve hiç taşınmadan 10 gün sonra başkasına kiraya vermiş. Üstelik benim bilgilerimin ve imzamın taklit edildiği bir kontrat yapmış. Eve taşınanlarda emlakçı diye güvenerek parayı yıllık peşin olarak elden vermişler. Bu ilk evi tutan kişiyle aramızda yaptığımız kontratı karşılıklı olarak fesh ettik. Evdekiler paralarını alamadılar. Emlakçıyı savcılığa şikayet ettim. Evdekiler çıkmak istemiyorlar. Evdekilere hangi davayı açmam lazım.. İlk kiracı ile kontratımda ev başkalarına kiraya verilemez diyor. Ama bu alt kira mı oluyor. Karşı tarafa çünkü benim adım soyadım ve sahte imzamın oldugu bir kontrat verilmiş. Fuzuli işgal davası açsam kiracılar mahkemeye bu sahte kontratı sunabilirrler mi? Yoksa önce kontrat için tespit davası açıp sahte imza ortaya çıkınca Fuzuli işgal davası mı açmalıyım..

dvrzener

Benim de başıma ofis taşıma işlemi yaptığım zaman böyle akıl almaz bir olay gelmişti başıma maalesef. Güya dükkan sahibi ile görüşme yaptığımı sanıyordum fakat 10 bine kiraladığı mekanı bize 15 bin tl ye kira vermeye çalışmıştı. Neyseki birinci aydan sonra gerçek sahibi ziyaret etiiği için farkına varabilmiştik hemen. Mahkeme süreci hala devam ediyor.