Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

19 Nisan 2024, 15:20:52

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,820
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 96
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 82
Total: 82

icra dairesi tarafından satılan gayrimenkulde ihtiyadi tedbir kararı çıktı

Başlatan ozoz15, 23 Ağustos 2017, 09:41:51

« önceki - sonraki »

ozoz15

merhaba

e-satış sitesinden icra ihalesine girdim, ihale bana kaldı. İhale kesinleşti.

Gayrimenkulu tescil için icra müdürüyle tescile gittiğimizde ihtiyadi tedbir kararı olduğunu gördük ve tescil yaptıramadık.

icra müdürü böyle birşey biz ilana çıkardığımızda yoktu ve bize birşey belirtilmedi dedi.

ihtiyadi tedbir kararını koyan mahkemeye dilekçe verdim fakat hakim yüzüme bile bakmadı.

davaya feri müdahil sıfatıyla iyi niyetli 3. kişi olarak katılma talebim oldu, tedbiri koyduran avukat müdahillimin reddini istedi.

ihtiyadi tedbir kararının konusu şudur:

borçlu kişi bankadan kredi çekmek için evine ipotek koydurmuştur. ipotek koydururken eşinede muvafakatname imzalatılmıştır.

tedbir karanını koyduran kişi borçlunun eşidir. gerekçesi de muvafakantame imzalanırken kendisi ermeni vatandaşı olduğu için bankanı ermeni

tercüman bulundurmaması ve neye imza attığını bilmediğinden mağdur olduğunu söylemesidir.

icra dairesi ihale ilanını 03.05.2017 de açıklamış ( tapudan 24.04.2017 gayrimenkulün üstündeki rehin vb sormuş o zaman tedbir yoktur diye yazı

gönderilmiş tapu tarafından) tedbir kararı da 05.05.2017 de koyulmuştur. ilandan 2 gün sonra.

tedbiri koyan mahkeme ve koyduranlar icra dairesine tedbir ile ilgili herhangi bir bildirim yapmamaşlar ve icrada ihaleyi yapmıştır.

bimerden konuyu şikayet ettim.

şu an hem madden hem manen mağdur durumdayım. aile huzurum da dahil mağduriyetimden dolayı sıkıntılar yaşamaktayım.

burdan itibaren evin kendim adına tescilini yaptırmak hemde maddi manevi tazminat istiyorum.

konuyla ilgili olarak neler yapmam gerekir.

saygılarımla