Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

25 Nisan 2024, 07:21:19

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 101
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 87
Total: 87

aidatları ödemeyen eski ev sahibi

Başlatan okocabiyik, 27 Eylül 2017, 16:04:23

« önceki - sonraki »

okocabiyik

16 haziran tarihinde bir ev satınaldım.

satınaldığım evde evsahibi oturmakta idi. kendisi evi 1,5-2 ay içinde boşaltacağını söyleyince herhangi bir kira talep etmedim.

evi satınaldıktan yaklaşık 2,5 ay sonra evi boşalttı. boşaltma çok gecikmediği için kalan süreye ilişkin herhangi bir kira vs talebim olmadı.

ancak, evi boşalttığında bir süpriz ile karşılaştım. site aidatlarını düzenli olarak ödeyen eski ev sahibi, evi sattıktan sonra temmuz ve ağustos ayına ait aidatları yatırmamış. haziran ve temmuz ayına ait su bedelini ödemiş (siteye tek bir fatura kesiliyor, fatura geldiğinde site bu gideri daire sahipleirne kullandıkları miktar kadar paylaştırıyor), ağustos ayına ait su kullanımını ödememiş.

bu hareketi planlı yaptığı için evi boşattıktan sonra hiç bir telefonuma cevap vermedi.

kendisinden ödemediği döneme ait aidat parasını nasıl alabilirim? ayrıca, yaptığı hareket oldukça terbiyesizce geldi, evi aldıktan sonraki döneme ilişkin kira bedelini talep edebilir miyim?

her ikisini de alabilecek isem, nasıl bir yol izlemeliyim? evi satınaldıktan sonra evde ikamet etmeye devam eden eski evsahibi ile herhangi bir sözleşmemiz yok.