Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

20 Nisan 2024, 00:04:19

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 96
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

Alkollü yaralamalı trafik kazası

Başlatan hanzale, 29 Eylül 2017, 03:25:14

« önceki - sonraki »

hanzale

26.08.2016 tarihinde bir trafik kazası geçirdim kazada motorsiklet sürücüsüydüm ve arkamda bir arkadaşım vardı.Kaza sırasında sağ şeritteydim arkamdan bir araba çarptı.Motosikletim ve üstümüzdeki ekipmanlarımız(kask, ceket, eldiven vs) paramparça oldu(telefonlarımız dahil). Bize çarpan aracın sürücüsü aracını olay yerinde bıraktı ve kaçtı biz hastaneye kaldırıldıktan sonra karakola gidip teslim olduğunu ve ifadesinde alkollü olduğunu söylemiş. Karakolda yapılan testten sonra da promil değerinin yasal sınırın üstünde olduğunu öğrendim.Arkadaşımı kazanın olduğu günü taburcu ettiler fakat daha sonra dizi ağrıdığı için tekrar başka bi hastaneye gittiği zaman anlaşıldı ki diz kapağı 2 cm aşağı kaymış kasları kopmuş ve ameliyat olması gerekiyormuş (hala ameliyat olmadı).Ben 2-3 gün hastenede yattıktan sonra taburcu olabildim.Hastaneden çıkarken evraklarımı bana teslim ettiler.Hastane raporunda hayati tehlikesi vardır yazıyordu. Şuan  halen kamu davası devam ediyor kamu davası bittikten sonra.Maddi ve manevi tazminat davasıda açmayı düşünüyoruz.Fakat benim asıl sormak istediğim konu şu; Kamu davası sonuçlandığı zaman maddi hasarımızın karşılanması için biz para alabilecek miyiz yoksa onun için maddi manevi tazminat davası açtıktan sonramı para alabiliriz ?