Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

28 Mart 2024, 22:08:20

Login with username, password and session length
Üyeler
Stats
  • Toplam İleti: 8,818
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 115
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 83
Total: 83

Kiralık araç HGS yetersiz Bakiye Geçiş Cezası 922,35 TL

Başlatan kivancmtl, 08 Kasım 2017, 15:04:19

« önceki - sonraki »

kivancmtl

Merhabalar,
Forumda yeni bir üyeyim ve başıma gelen çok ilginç bir olay konusunda avukat arkadaşlardan destek almak istiyorum.

Kendi aracımla geçirdiğim trafik kazasına istinaden bana verilen kiralık araç üzerinde HGS bulunmaktadır.
Bu kiralık araç ile Bursa otoyolu ve Osmangazi köprüsünü kullanarak istanbula gelirken yanlışlıkla OGS gişesinden geçmeye çalıştım ve bariyer açılmadı. Gişedeki görevli bana Ödemesiz geçiş fişi verdi ve " pilakanıza ait bir HGS var sistem daha sonra sizin hgs nizden ücreti tahsil edecektir." dedi. Görevlinin dediği gibi de oldu.

Sistem, kiralık aracın HGS hesabına gelip 83,85 TL'lik ücreti tahsil etmek istediği anda, HGS nin bağlı olduğu hesapta bakiye yokmuş ve tahsil edememiş. Bu sebepten dolayı 15 günlük yasal süreç geçince ben ve kiralık araç firması durumu fark ettik.

Kiralık araç firması benim kartımdan cezayı tahsil etmiş.

Kiralık aracın HGS sinde bakiye olmadığını ve yüklemediklerini firma görevlilerde kabul etti.
İlk defa başlarına geldiğini, bilmediklerini, 150 araçla uğraşmanın zor olduğunu, İzmir dışındaki işleyişe hakim olmadıklarını  ifade ediyorlar. Ancak bu benim sorumluluğumda değildir diye tahmin ediyorum.

Bu benden kesilen ücreti kiralık araç firmasından geri alabilir miyim?
Bu konu hakkında bana yol gösterebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler