Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

29 Mart 2024, 03:15:10

Login with username, password and session length
Üyeler
Stats
  • Toplam İleti: 8,818
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 97
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 87
Total: 87

ÖZEL OKUL İLE BAŞIM DERTTE.

Başlatan enginhunter, 20 Aralık 2017, 00:40:20

« önceki - sonraki »

enginhunter

Merhaba,

5 yıldır kızımı aynı özel okula göndermekteyim. Bu yıl okul başladıktan 3 hafta sonra bilgisayar dersi içeriğinde kodlama eğitimi için internet aboneliği adı altında 200 TL ücret talebi oldu. Bu ücretin zorunlu olmadıgı isteyen ogrencilerin alabileceği belirtildi. Ben internet aboneliğini zaman yetersizliği oldugu icin kabul etmedim. Fakat bir süre sonra ücret ödemeyen 5 ogrenciyi bilgisayar dersine almayıp haftalık 39 saat ders yapılmaya başlandı. Diger veliler pes edip 200 TL ücret verip cocuklarının derse girmesini sagladı. Ben ise haksız bir işlem olmasından dolayı kabul etmedim. Ben ısrarla okuldaki donanım / techizattan okul kaydı bulunan diger ogrenciler ile aynı haklara sahip oldugumuzu ve bu haktan yararlandırılmadıgımızı söyledim. Fakat sınıfa aldıklarında cocugun hiç bir şeye dokunmadan kenarda bekledigi bir 40 dk ders süresi yaşatmıslar. Bu günden sonra bu iş iyice inada bindi ve suan 1 saat i sınıf ogretmeni ile ogretmenler odasında oturarak gecirmekte. Sizlerden ricam bu hususda nasıl yasal hakkımızı ararız.

not : konu gercekten 200 TL degil. Benim yazılım şirketim var ve işimizin neredeyse tamamı yazılım yaparak gecmekte.

teşekkürler