Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

26 Nisan 2024, 03:33:21

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 102
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 90
Total: 90

Eşimin ödediği iştirak nafakası

Başlatan Defnedeniz, 26 Aralık 2017, 10:57:34

« önceki - sonraki »

Defnedeniz

Merhaba
Eşimin eski eşi tarafından açılan iştirak nafakası arttırım davası sonucu 6 yaşında olan oğlu için ödediğimiz nafaka 250 TL den 600 TL ye çıkarıldı.Sadece 600 TL ödeyip başka bir masraf yapmasak bir şekilde idare etmeye çalışacağız ama 600 TL ile iş bitmiyor tabi.Ayda 2 hafta sonu bize geliyor. Doğal olarak gezmek ,dışarıda yemek yemek ,oyuncak almak ,oyun parklarına ,sinemaya gitmek istiyor. Her geldiğinde evlerinde  ne kadar eski ve kirli kıyafet varsa onunla geliyor .İnsan içine çıkarabilmek için burada kıyafet ve ayakkabı alınıyor .ayrıca annesinin almadığı ve baban alsın onu da dediği ihtiyaçları oluyor.Minumum 100-150 TL de ona harcıyoruz.Çocuk müşterek çocuk yani eşim kadar çocuğun ihtiyaçları için eski eşi de sorumlu .Yani devletimizin çocuk için belirlediği aylık bütçe 1200 TL .Şimdi kadın mağdur diyenler çok olacak ama karşı tarafın kendine ait bir evi bir de arabası var.Resmiyette  asgari ücretle çalışıyor görünüyor ama öyle değil iyi bir maaş alıyor.Kendi evi kirada annesiyle beraber yaşıyor.Annesi emekli kendi evi var ve ayrıca ölen eşinden 2.bir maaş alıyor.
Gelelim bizim durumumuza eşim 3500 TL  maaş alıyor ve ben şuan işsizim ayrıca bir de 1 yaşında oğlumuz var.1500 TL kredi ödememiz ,300 TL de çocuklar için bes ödememiz var.Nafakayı da düşersek geriye 3 kişi için 1100 TL kalıyor.Elektrik ,su,doğalgaz ve mutfak masrafı derken o 1100 TL de gidiyor.Şimdi sormak istiyorum. Bir çocuğu mutlu etmek için 3 kişiyi harcamak adalet  mi.O çocuğun ihtiyaçlarını düşünen hukuk benim çocuğumu neden yok sayıyor.Çocuğumun ihtiyaçlarını karşılamak için ben de mi boşanayım.Şimdiye kadar emsal bir dava duymadım  ama ben eşimden bağımsız çocuğumun hakkını korumak için ne yapabilirim.Kime dava açabilirim.Bu arada karar temyize gidecek bu süreçte yapabileceğim bişey var mı
Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler