Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

19 Nisan 2024, 13:03:26

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,820
  • Toplam Konu: 4,361
  • Online today: 96
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 72
Total: 72

ILAMSIZ ICRA HAKKINDA

Başlatan Ilsha, 24 Mart 2018, 20:54:28

« önceki - sonraki »

Ilsha

Merhaba,

X bir sahisdan 14000 TL Alacagim var 1 senedir,hukuki islem yapmadan ugrasiyorum fakat odemiyor .Elimde yazili bir evrak yok.sadece mesajlar mevcut

ILAMSIZ Icra takibin de bulunmayi planliyorum,hukuki anlamda hic bir bilgim olmadigindan tedirginim.Bu borca itiraz etmesi durumun da benim (alacakli) zarar gorme durumum var mi?

Tesekkurler,

kilimanjaro

Merhabalar. Gönül rahatlığıyla icra takibi başlatabilirsiniz. Şayet karşı taraf 7 günlük süre içinde itiraz ederse takip durur, siz de işi daha ileri aşamalara götürmezseniz, yani itirazın iptali davası açmazsanız, sadece icra takibi için ödeyeceğiniz harç, dosya masrafı ve tebligat ücreti gibi sizi hiç rahatsız etmeyecek küçük bir meblağı ödemiş olmaktan ibaret bir zarar durumuyla karşı karşıya kalırsınız. Allah kolaylık versin...
Yasal haklarınızı en üst seviyede koruyup kullanabilmeniz için önemli gördüğünüz konularda mutlaka profesyonel destek almanız, bu anlamda bir avukatla anlaşmanız kesinlikle tavsiye edilir.