Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

23 Nisan 2024, 13:25:11

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 92
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 72
Total: 72

tüketici mağduriyeti

Başlatan suleymandeniz, 29 Mart 2018, 10:46:47

« önceki - sonraki »

suleymandeniz

MERHABA İSMİM SÜLEYMAN BİR KONUDA SİZE DANIŞMAK İSTİYORDUM.
BEN EVMİNİN MUTFAK  VE BANYO DOLAP TADİLATI NEDENİYLE BİR MARANGOZ USTASIYLA ANLAŞTIM O SIRADA MUTFAK TEZGAHINI DA DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM.BU MARANGOZ USTASI KENDİ ARKADAŞI OLAN TEZGAHÇIYLA BİZİ TANIŞTIRDI .TEZGAHÇI ,MUTFAK TEZGAHININ TEK PARÇA OLACAĞINI SÖYLED(DÖKÜM OLUYORMUŞ).DOLAPÇI VE TEZGAHÇI BİZE İŞİ TAMAMLADI BENDE DOLAPÇININ HESABINA PARAYI  EFT YAPTIM .DOLAPÇI TEZGAHÇIYA PARASINI ORDAN VERDİ.BEN TEZGAHÇIDAN FATURA VE GARANTİ BELGESİ İSTEDİM VERMEDİ.BİR KAÇ GÜN SONRA MUTFAK TEZGAHININ ALT TARAFINDAN ÇATLAK OLDUĞUNU VE AKITTIĞINI GÖRDÜK.BEN BU TEZGAHI BU ŞEKİLDE İSTEMEDİĞİMİ DEĞİŞTİRMESİNİ AYIPSIZ ,KUSURSUZ MAL VERMESİNİ SÖYLEDİM ŞİMDİ ADAM TELEFONLARIMI BİLE AÇMIYOR, NE YAPMAM LAZIM .ELİMDE FATURA YOK FATURA DA VERMEDİLER.SADECE EFT YAPTIĞIMDA AÇIKLAMAYA MOBİLYA VE TEZGAH PARASI YAZMIŞTIM .DAVA AÇSAM FATURAM YOK KAZANIR MIYIM BEN ARTIK BU TEZGAHI İSTEMİYORUM PARAMI İSTİYORUM
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.SAYGILAR

kilimanjaro

Merhabalar. Muhatabınız küçük esnaf konumunda biriyse, dava ile uğraşmak, daha fazla zarara maruz kalmak dışında maalesef size bir katkı sağlamayacaktır. Şayet muhatabınızdan bu parayı bir şekilde tahsil edebileceğinize inanıyorsanız, bu durumda muhatabınıza karşı gerekli yasal işlemleri başlatmayı ciddi şekilde ele alıp düşünebilirsiniz. Sizin anlattığınız hususlar, yasal işlemlere başlamanıza engel teşkil etmez ancak ispat hususunda sizi biraz zorlayabilir. Allah kolaylık versin...
Yasal haklarınızı en üst seviyede koruyup kullanabilmeniz için önemli gördüğünüz konularda mutlaka profesyonel destek almanız, bu anlamda bir avukatla anlaşmanız kesinlikle tavsiye edilir.