Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!
04 Haziran 2020, 06:53:03 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Orjinal Tema Chip Kırmızı Chip Ateş Kırmızı Chip Şeftali Chip Kahve Chip Deli Mavi Chip Dark Mavi Chip Lavanta Chip Yeşil Chip Rize Yeşili Chip Siyah Chip Gri    Forum Renklerini Kendinize Göre Seçmek İçin Üst Taraftaki Renk Sekmelerini Tıklayınız.
 
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: 2018 Yılı Ait Mali ve Sosyal Haklar Genelgesi  (Okunma Sayısı 170 defa)
 
08 Ocak 2018, 09:38:58
de_legibus
*

Karma +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 26

SAYGINLIK
Üyelik Bilgileri WWW
Maliye Bakanlığı'na bağlı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 2018 yılı sosyal ve mali haklara ilişkin genelgenin yayımlandığını bildirdi.

Bakanlık tarafından yayımlanan sosyal ve mali haklar genelgesinde, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmenin ilgili maddeler gereği kamu görevlilerinin maaşlarında yaşanan değişiklikler bildirildi. Yayımlanan genelgede ayrıca, sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesi esaslarında yer alan taban ve tavan ücretleri %5,69 oranında artırıldığı duyuruldu.

Maliye Bakanlığı'nca yayımlanan genelgede ayrıca, çeşitli statülerde 2017 yılında sözleşmeli olarak çalıştırılanlardan 2018 yılında da görevlerine devam etmeleri ilgili kamu idarelerince uygun görülenlerin, brüt sözleşme ücretlerinin %5,69 oranında artırıldığı kaydedildi.

Özelleştirme programlarında bulunan sözleşmeli personellere yönelik maddelerinde yer aldığı genelgede, istihdam edilen sözleşmeli personelin 31/12/2017 tarihi itibarıyla geçerli olan sözleşme ücretleri %5,69 oranında artırıldığı ancak bunların sözleşme ücreti tutarları, ilgili dönemde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (II) sayılı cetvele dahil emsali personelin toplam sözleşme ücreti tutarını geçmeyecekleri belirtildi.
 
Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 2018 yılı mali ve sosyal haklar genelgesinde, 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararlar hatırlatılarak tazminat oranlarında değişikliğe gidildiği belirtildi.

Konuya ilişkin yayımlanan maddelerde aşağıda ki ifadeler yer aldı

1) Kamu İktisadi Teşebbüslerinde görev yapan başmüdür, kombina, fabrika, müessese ve işletme müdürlerinin dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları tazminat oranlarına 20 puan,

2) Şef kadrolarında bulunanların dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları tazminat oranlarına 10 puan,

3) Mübaşir kadrolarında bulunanların dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları tazminat oranlarına 7 puan, ilave edilecektir.
Moderatöre Bildir   Logged

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor
Powered by SMF and SimplePortal
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.066 Saniyede 27 Sorgu ile Oluşturuldu

28 Mayıs 2020, 16:18:30