Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!
18 Ekim 2017, 17:36:24 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Orjinal Tema Chip Kırmızı Chip Ateş Kırmızı Chip Şeftali Chip Kahve Chip Deli Mavi Chip Dark Mavi Chip Lavanta Chip Yeşil Chip Rize Yeşili Chip Siyah Chip Gri    Forum Renklerini Kendinize Göre Seçmek İçin Üst Taraftaki Renk Sekmelerini Tıklayınız.

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: aidatları ödemeyen eski ev sahibi  (Okunma Sayısı 582 defa)

27 Eylül 2017, 16:04:23
okocabiyik
Yeni Üye
*

Karma +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

SAYGINLIK

Üyelik Bilgileri

16 haziran tarihinde bir ev satınaldım.

satınaldığım evde evsahibi oturmakta idi. kendisi evi 1,5-2 ay içinde boşaltacağını söyleyince herhangi bir kira talep etmedim.

evi satınaldıktan yaklaşık 2,5 ay sonra evi boşalttı. boşaltma çok gecikmediği için kalan süreye ilişkin herhangi bir kira vs talebim olmadı.

ancak, evi boşalttığında bir süpriz ile karşılaştım. site aidatlarını düzenli olarak ödeyen eski ev sahibi, evi sattıktan sonra temmuz ve ağustos ayına ait aidatları yatırmamış. haziran ve temmuz ayına ait su bedelini ödemiş (siteye tek bir fatura kesiliyor, fatura geldiğinde site bu gideri daire sahipleirne kullandıkları miktar kadar paylaştırıyor), ağustos ayına ait su kullanımını ödememiş.

bu hareketi planlı yaptığı için evi boşattıktan sonra hiç bir telefonuma cevap vermedi.

kendisinden ödemediği döneme ait aidat parasını nasıl alabilirim? ayrıca, yaptığı hareket oldukça terbiyesizce geldi, evi aldıktan sonraki döneme ilişkin kira bedelini talep edebilir miyim?

her ikisini de alabilecek isem, nasıl bir yol izlemeliyim? evi satınaldıktan sonra evde ikamet etmeye devam eden eski evsahibi ile herhangi bir sözleşmemiz yok.

Moderatöre Bildir   Logged

www.Vekil.Net okocabiyik İmza Seçmediniz.Profilinizden İmzanızı Seçebilirsiniz..

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor