Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!
04 Haziran 2020, 08:04:46 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Orjinal Tema Chip Kırmızı Chip Ateş Kırmızı Chip Şeftali Chip Kahve Chip Deli Mavi Chip Dark Mavi Chip Lavanta Chip Yeşil Chip Rize Yeşili Chip Siyah Chip Gri    Forum Renklerini Kendinize Göre Seçmek İçin Üst Taraftaki Renk Sekmelerini Tıklayınız.
 
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Cep Telefonu Hırsızlığı  (Okunma Sayısı 952 defa)
 
13 Kasım 2015, 14:09:36
hbkocak
Yeni Üye
*

Karma +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1

SAYGINLIK


Avatar Yok


Üyelik Bilgileri
Öncelikle herkese kolay gelsin iyi çalışmalar

Eşimin Cep Telefonu İş Yerinde Çalındı. Faturası Bulunan 2500 tl değerinde Şikayette bulunduk ve 6. mahkemede karar verildi. 6. mahkemeye kadar uzlaşmak için karşı tarafın avukatları 2 kez erteleme aldılar. Karar Tutanağını Aldığımızda Hırsız Sanık Tarafından bizim zararımızın karşılandığına dair makbuz sunmuşlar dosyada. bu makbuz eşim adına ptt aracılığıyla 1.000 tl para göndermişler. Ayrıca jandarma Kriminal Raporu değerlendirildiğinde sanığın muhtemel kişi olduğu dile getirilmektedir. deniliyor.

Kararda ise Sanığın Sübut Bulan " Nitelikli Hırsızlık" Suçundan 142/2-h/1 maddesi gereğince suçun işleniş biçimi suç konusunun önem ve değeri göz önünde bulundurulacak TCK 61 Maddesi uyarınca temel cezanın alt sınırdan belirlenmek suretiyle sanığın taktiren 5 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına .
verilen cezanın TCK'nın 168/1maddesi gereği 1/2 ünün indirilmesi ile sanığın 2 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırımasına.

Sanığın sübut bulan iş yeri dokunulmazlığu ihlal suçundan 5237 sayılı tck nın 116/1 maddesi gereğince suçun işleniş biçimi suç konusunun önem ve değeri göz önünde bulundurularak Tck 61 maddesi uyarınca temel cezanın alt sınırdan belirlenmek suretiyle sanığın taktiren 6 ay hepis cezasıyla cezalandırılmasına

sanığın yargılama süresince atılı suçu kabul etmediği gerek bu süreçte gerekse fiilden sonra bu nedenle pişmanlık göstermediği geçmişinde de işlediği idda edilen bir suçla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildiği göz önüne alınarak ve acrıca taktiren tck nın 62 maddesinin uygulanmasına yer olmadığına

sanığa verilen hürriyeti bağlayıcı cezanın suçun işleniş biçimi şahsi sosyal ve ekonomik durumu göz önüne alınarak 5237 sy. tck 50/1-a ve 52/2 maddeleri uyaınca günlüğü taktiren 20 tlden 3.600 tl adli para cezasına çevrilmesine karar verilmiş.

Şimdi bu durumda bizim tarafımıza yatırılan 1.000 tl neye göre belirleniyor. karşı tarafın avukatı kendi kafasına göre sizin telefonunuz 2. el 1.000 tl yatırdım alırsanız alırsınız yoksa itiraz edersiniz diyor. Bizim bu durumda ne yapmamız gerekiyor. nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Şimdiden Teşekkür ederim iyi çalışmalar
Moderatöre Bildir   Loggedwww.Vekil.Net hbkocak İmza Seçmediniz.Profilinizden İmzanızı Seçebilirsiniz..

15 Kasım 2015, 22:37:07
lawal
*

Karma +1/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 62

SAYGINLIK


Avatar Yok


Üyelik Bilgileri
Mahkeme suan devam ediyor mu? Sayet yargılama devam ediyor ise zararinizin tamamen karsilanmadigini ve bu duruma rıza gostermediginizi bildirin. Mahkeme sonuçLan mis ise sonuca itiraz edip kanun yollarına başvurun. Fatura yi gösterin 2500 tl olduğunu 1000 tl nin karsilamayacagini ve gönderilen paradan haberiniz olmadığını belirtin.
Moderatöre Bildir   Loggedwww.Vekil.Net lawal İmza Seçmediniz.Profilinizden İmzanızı Seçebilirsiniz..

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor
Powered by SMF and SimplePortal
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.081 Saniyede 27 Sorgu ile Oluşturuldu

11 Nisan 2020, 11:45:31