Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!
04 Nisan 2020, 05:06:05 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Orjinal Tema Chip Kırmızı Chip Ateş Kırmızı Chip Şeftali Chip Kahve Chip Deli Mavi Chip Dark Mavi Chip Lavanta Chip Yeşil Chip Rize Yeşili Chip Siyah Chip Gri    Forum Renklerini Kendinize Göre Seçmek İçin Üst Taraftaki Renk Sekmelerini Tıklayınız.
 
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: miras  (Okunma Sayısı 968 defa)
 
01 Ekim 2014, 00:11:11
yuku
Yeni Üye
*

Karma +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 2

SAYGINLIK


Avatar Yok


Üyelik Bilgileri
1997 yılında annem (okuma yazma bilmez ve o zamanlar 66 yaşında idi.)babasından kalan arazileri dayımın oğluna noterden genel bir vekaletname ile  2 şahit huzurunda babamın da zorlamasıyla  devretmiş.Dayımın oğlu da tapuda bu araziyi babasına ve diğer dayıma satmış.Ortada para ile ilgili en ufak bir kayıt yok.Zaten annem vekaletname vermiş ,onlarda işlemleri yapmışlar.Şahitlerden bir de diğer dayımın oğlu.

 annem vefat edeli 3 yıl oldu.Biz bunları annemin vefatından sonra öğrendik.Bu arada babasından kalan tüm arazileri de elinden almışlar.

     1-Bu satış bozulabilr mi?

     2-Annem kendi başına bırakın arazi satmayı dayımlara bile tek başına gidemeyecek kadar zavallı bir kadındı.Bunu onlarca kişi ile ispat edebiliriz. Babamın zorlaması ve dayımın ''abla biz ölmeden şu işi bitirelim'' telkinleriyle satmış.Babam da beyin felci geçirmişti satıştan önce.Kısacası kardeşine ablalık yapmış.

   3-Ayrıca biz 1988 yılında K... olan soyadımızı K...oğlu yapmıştık satıştan önce.O yıllarda bilgisayar ağı olmadığı için Tapuda soyad tashihi yapmışlar.Ancak tapuya dava açmamışlar.Bizim nüfusumuz başka ilçede olduğundan o ilçeden alınan mahkeme kararıyla soyadı düzeltmişler.

    4-Meğerse annemin sattığı arazinin büyük bir bölümü organize sanayi olacakmış.Bu olaya 1975 yılından beri varmış.Ama annemden saklamışlar.Şu an araziler kamulaştırıldı.

    5-Satılan araziden satıştan önce kadastro geçmiş ve 8-9 parselden oluşuyor.

 Şu an annem de babam da vefat etti ama  dayım yaşıyor.Dayım da bizi razı edeceğini söyledi ama arazi kamulaştırıldıktan sonra rest çekti.Devredilen arazi yaklaşık 800 bin lira .Dava açar da kaybedersek  Vekalet ücreti çok yüksek olacağından dava açmaya korkuyoruz.

   Ne yapabiliriz?.Bizi aydınlatırsanız size çok minnettar kalırız.Bir kaç avukata gittik ama onlar '' satmış'' dediler..Şimdiden çok teşekkür ederiz.
Moderatöre Bildir   Loggedwww.Vekil.Net yuku İmza Seçmediniz.Profilinizden İmzanızı Seçebilirsiniz..

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor
Powered by SMF and SimplePortal
XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.073 Saniyede 27 Sorgu ile Oluşturuldu

11 Mart 2020, 01:31:20