Son yazılar

Welcome to Hukuk Forum Sitesi - Hukuk ve hayata dair her şey!. Please login or sign up.

20 Nisan 2024, 01:09:55

Login with username, password and session length
Üyeler
  • Toplam Üye: 4,264
  • Latest: Elçin
Stats
  • Toplam İleti: 8,824
  • Toplam Konu: 4,365
  • Online today: 90
  • Online ever: 549
  • (13 Ocak 2023, 13:23:05)
Çevrimiçi Kullanıcılar
Users: 0
Guests: 77
Total: 77

Üniversitede dönem içideğiştirilen yönetmelik mağduru

Başlatan Zeynap, 31 Mart 2016, 10:45:54

« önceki - sonraki »

Zeynap

Merhabalar.. Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Ben 2013 te 9 eylül üniversitesine hemşirelik bölümüne yerleştim fakat bazı sebeplerden ötürü Mustafa Kemal Üniversitesine ilk kazandığım yılın birinci döneminin sonunda geçiş yaptım. Geçiş yaptığım zaman da muaf olabileceğim ve muaf olamayacağım dersler konusunda kimse bilgilendirme yapmadı. Bunun sonucunda geçiş işlemlerim tamamlandıktan sonra ana dersim olan Esaslar dersinden muaf olmadığımı öğrendim.Yani sene uzatmamak için tek çarem yaz okuluydu. Benim geçiş yaptığım zamanda da yaz okulu vardı ve birazda yaz okuluna güvenerek geldim. Sene uzatmamak için geçiş yaptığım senenin ikinci senesinde yaz okuluna gittim ama 1.sınıfta muaf olamadığım ders yüzünden 2. sınıfın iki döneminde de Esaslar dersini almak zorunda kaldım ve ve 1. sınıf dışında her senenin iki farklı döneminde farklı ana dersleri vardı. Ana dersler böylece hep 1 sene 1 sene olarak kaydı. yani 1. sınıfta almam gereken ana dersim Esaslarken ben bu dersi 2. sınıfta almak zorunda kaldım. 2. sınıfın ana dersleri olan Dahiliye ve Cerrahi derslerini de 3. sınıfa kaydırdılar ve Dahiliye ve Cerrahi dersleri ayrı dönemlerde olduğu için 2. sınıfta esasları aldıktan sonra okulu uzatmamak adına yaz okulunda Dahiliyeyi aldım. 3. sınıfa geldiğimde ilk dönem 3. sınıf dersi olan Kadın sağlığı hemşireliğini aldım ikinci dönemse 2.sınıfa ait olan cerrahi dersini alıyorum. Aynı zamanda kpss ye hazırlanıyorum. Bu sene sonunda 3. sınıfın ikinci dönem dersi olan Pediatriyi alıp zamanında mezun olacakken ve daha da önemlisi kpssye 1,5-2 ay kalmışken okul yönetimi senato kararıyla yaz okuluna gidemeyeceğimizi yayınladı ve ben dahil bir sürü öğrenci bu dönem içi karar değişikliğiyle mağdur duruma düştük. Dönem içinde yayınlanan karara göre yaz okuluna gidebilmek için gideceğimiz dersten başarısız olmak gerekiyormuş. Bendeki durumda hiçbir dersten başarısız olmayıp sadece zamanında mezun olabilmek ve bu sene alacağım kpss puanıyla mezun olduğum sene atanabilmek için 3. sınıfta almam gereken dersi alamadığımdan kaynaklı yaz okulunda almaya çalışmaktı. Şimdi ise dönem içi senato kararıyla yönetmelikte değişiklik yapıp bizi bu şekilde mağdur duruma düşürmeleri halinde bizim hukuksal anlamda yapabileceğimiz bir şey var mı yani bu durumda okul bizim elimizden kazanılmış hakkımızı almıyor mu onu öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun bana lütfen. :(